Xperia 1 III - nowy flagowiec Sony zaprezentowany na renderach. Fani serii będą zadowoleni

Xperia 1 III - nowy flagowiec Sony zaprezentowany na renderach. Fani serii będą zadowoleni

Na początku tygodnia prezentowaliśmy rendery smartfona Xperia Compact, teraz zaś do sieci wyciekły (za sprawą @OnLeaks) grafiki przedstawiające prawdziwego flagowca Sony na ten rok. Mamy więc pierwszą okazję przyjrzeć się modelowi Xperia 1 III i w gruncie rzeczy wygląda on bardzo podobnie do swojego poprzednika, czyli Mark II. Najciekawszą zmianę można odnotować na tylnym panelu, gdzie widnieje nowy peryskopowy obiektyw. Wciąż jednak otrzymujemy moduł składający się z trzech aparatów z obiektywami marki ZEISS z powłoką T redukującą odbicia i sensorem 3D ToF. Niestety nie znamy żadnych innych szczegółów odnośnie zastosowanych tu aparatów, więc przejdźmy do kolejnych elementów.

Smartfon Sony Xperia 1 III w gruncie rzeczy wygląda on bardzo podobnie do swojego poprzednika, czyli Mark II.

Xperia 1 III

Sony nie zamierza drastycznie zmieniać designu i pozostanie przy dobrze znanych rozwiązaniach. Na froncie znajdować będzie się 6,5-calowy panel OLED o bardzo długich proporcjach 21:9. Ten oczywiście oferować będzie rozdzielczość 4K, co jest charakterystyczne dla serii 1. Z przecieków wynika także, że możemy spodziewać się zwiększenia jasności maksymalnej o 15%. Dolna i górna ramka ekranu zawierać będą przednie głośniki w systemie stereo. Xperia 1 III posiadać będzie także złącze słuchawkowe 3,5 mm oraz slot na karty pamięci microSD, co obecnie jest już rzadkością wśród nowych flagowców. Japoński producent zdaje się unikać czytników linii papilarnych zintegrowanych z ekranem, dlatego kolejny raz czujnik wbudowany będzie w przycisk Power na bocznej krawędzi. Miłym dodatkiem zapożyczonym z Xperii Pro będzie dodatkowy przycisk, który posłuży do skrótów.  

Telefon oferować będzie metalową ramkę z kwadratowymi bokami. Ta kanciasta konstrukcja niewątpliwie wyróżnia się na tle rywali, którzy przeważnie posiadają zakrzywione wyświetlacze z zaokrąglonymi rogami i efektownymi modułami aparatu. Tył urządzenia ponownie będzie wykonany ze szkła. Render zdaje się też sugerować, że Sony odchudziło nieco ramki wokół ekranu, a wymiary Xperii 1 III to 161,6 x 67,3 x 8,4 mm (9,6 mm grubości jeśli policzymy wystający aparat). Co ciekawe, smartfon będzie nieco grubszy od poprzednika, którego profil mierzył 7,6 mm. Pozostałe wymiary przemawiają jednak za nadchodzącym modelem, dzięki czemu powinien lepiej leżeć on w dłoni. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xperia 1 III - nowy flagowiec Sony zaprezentowany na renderach. Fani serii będą zadowoleni

 0