Xperia L3 w bazie FCC. Co już wiemy o smartfonie Sony?

Xperia L3 w bazie FCC. Co już wiemy o smartfonie Sony?

Sony nie jest firmą szczególnie kojarzoną z produkcją smartfonów, co w czasach świetności telefonów sygnowanych logiem japońskiej firmy oraz szwedzkiego Ericssona było wręcz nie do pomyślenia. Niestety Xperia radzi sobie dość średnio w rywalizacji z wieloma innymi markami pokroju Galaxy czy iPhone. Nie przeszkadza to jednak Sony w opracowywaniu kolejnych modeli smartfonów, a jednym z nich jest Xperia L3, którą niedawno umieszczono w bazie FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności). Przejście przez proces certyfikacji oznacza, że dowiedzieliśmy się nieco więcej o oczekiwanym przez fanów urządzeniu. Sony Xperia L3 względem poprzednika wyróżnia 5,7-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9. Wewnątrz smartfona znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 660, a także tylko 3 GB pamięci RAM.

Xperia L3 otrzyma 5,7-calowy wyświetlacz 18:9, a także procesor Qualcomm Snapdragon 660 wspomagany przez 3 GB pamięci RAM.

Xperia L3 w bazie FCC. Co już wiemy o smartfonie Sony?

Natomiast z tyłu telefonu producent umieścił podwójny aparat 13 Mpix i 5 Mpix (z przodu obudowy znajdziemy 8 Mpix kamerę do modnych selfie). Oczywiście nie zabrakło też wszechobecnego czytnika linii papilarnych. Całość zasili bateria o pojemności 3400 mAh. Co ciekawe Sony zrezygnuje z klasycznego wyjścia micro USB na rzecz USB typu C. Obecnie nie ujawniono równie ważnej informacji czyli ceny nowej Xperii, aczkolwiek liczymy, że zmieni się to w okolicach premiery smartfona. Oficjalna prezentacja powinna nastąpić podczas styczniowych branżowych targów CES 2019 gdzie odbędzie się zaplanowana przez japońską korporację konferencja.

Z pewnością nie jest to smartfon, dzięki któremu Sony znacząco zwiększy sobie tegoroczne przychody, aczkolwiek Xperia L3 powinna bez problemu znaleźć sobie oddane grono fanów. Oprócz produktu dedykowanego mniej wymagającym konsumentom popularne przedsiębiorstwo chce także wypuścić do sprzedaży m.in. Xperię XZ4 (w tym przypadku na pokładzie znajdziemy Snapdragona 855). Pierwsze wyniki wydajności opublikowane przez AnTuTu potwierdzają, że mamy do czynienia z jedną z najwydajniejszych konstrukcji na rynku. Telefon uzyskał rezultat 369721 punktów, co oznacza, iż jest on wydajniejszy od takich modeli jak iPhone XS.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xperia L3 w bazie FCC. Co już wiemy o smartfonie Sony?

 0