Xperia XZ1 i XZ1 Compact prezentują się na renderach

Xperia XZ1 i XZ1 Compact prezentują się na renderach

Sony zaprosiło na swoją konferencję w ramach tegorocznych targów IFA na 31 sierpnia i choć sam koncern milczy na temat tego jakich zapowiedzi możemy spodziewać się po tym wydarzeniu, to wszystko wskazuje na to, iż będą to przede wszystkim nowe smartfony.

Nie musimy jednak czekać jeszcze tygodnia, by przekonać się jak te będą wyglądać, ponieważ w sieci znaleźć można już rendery prasowe zarówno flagowego modelu Xperia XZ1, jak i pomniejszonego wariantu XZ1 Compact. Wygląda na to, że Sony nie zdecydowało się na odświeżenie designu tych urządzeń i prezentują się one bardzo podobnie jak ich poprzednicy. Oznacza to jednak zachowanie grubych ramek nad i pod wyświetlaczem, które nieco nie przystają już do standardów ustanowionych przez tegoroczne flagowce. Jeśli zaś chodzi o czytnik linii papilarnych, to pomimo wcześniejszych doniesień sugerujących przeniesienie go na tylny panel, ten pozostał na boku, pełniąc jednocześnie funkcję przycisku Power.

Jeśli ktoś liczył na wyraźne odświeżenie designu nowych smartfonów Sony, to może poczuć się nieco rozczarowany Xperią XZ1 i XZ1 Compact

Xperia XZ1

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to nowe smartfony Sony wyposażone mają być w procesory Snapdragon 835, 4 GB pamięci RAM i wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Standardowy model XZ1 powinien otrzymać 5,2-calowy wyświetlacz, natomiast kompaktowy wariant najprawdopodobniej pochwalić będzie mógł się 4,6-calowym panelem (o ile wcześniejsze przecieki się tu sprawdzą). Ceny tych telefonów na rynku brytyjskim wynosić mają 499 GBP za mniejszy sprzęt i 599 GBP za większą słuchawkę. To jednak nie wszystko, ponieważ Sony pracować może także nad 5-calową Xperią X1, którą będzie urządzeniem ze średniej półki wyposażonym w procesor Qualcomm Snapdragon 660. Wszystko powinno się jednak wyjaśnić już w najbliższy czwartek o godzinie 13:00.

 Xperia XZ1 Compact

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xperia XZ1 i XZ1 Compact prezentują się na renderach

 0