Xperia XZ3 - tak zapewne będzie wyglądał nowy flagowy smartfon od Sony

Xperia XZ3 - tak zapewne będzie wyglądał nowy flagowy smartfon od Sony

Zbliżające się dużymi krokami targi IFA 2019, jak co roku przyniosą mnóstwo zapowiedzi od największych producentów, a jedną z nich będzie zapewne nowy flagowy smartfony Sony, czyli Xperia XZ3. Co prawda w sieci znaleźć można było już przecieki dotyczące wyglądu tego smartfona, w tym grafiki jego etui czy powstałe na bazie schematów CAD, ale teraz otrzymaliśmy w końcu render prasowy tego telefonu. Ten zdaje się rozwiewać pewne wątpliwości co do urządzenia, choćby w zakresie aparatu tylnego czy obecności wcięcia w ekranie, ale oczywiście dopóki nie otrzymamy oficjalnej zapowiedzi ze strony japońskiego giganta, nie możemy być niczego pewni, więc lepiej zachować tu pewną nutkę sceptycyzmu. Wydaje się jednak, że mamy do czynienia z prawdziwym renderem smartfona Sony Xperia XZ3, więc jest duża szansa, że będzie się prezentował właśnie tak.

Render zdaje się rozwiewać wątpliwości co do urządzenia, choćby w zakresie aparatu tylnego czy obecności wcięcia w ekranie, ale oczywiście dopóki nie otrzymamy oficjalnej zapowiedzi ze strony japońskiego giganta, nie możemy być niczego pewni.

Sony Xperia XZ3

Warto zacząć od tego, że do tej pory docierały do nas sprzeczne informacje odnośnie tego, czy Xperia XZ3 posiadać będzie pojedynczy czy podwójny tylny aparat jak Xperia XZ2 Premium. Wygląda na to, że Sony postawiło na pojedynczą jednostkę i tym samym potwierdzić mogą się plotki na temat zastosowania 48 MP sensora. Producent może zaś zachować podwójny aparat dla modelu Xperia XZ3 Premium, który zapewne ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku. Nad aparatem widnieje także sensor hybrydowego autofokusa bazującego na laserze i detekcji fazy. Dostrzec możemy tu również dwutonową lampę LED i antenę NFC, a w centralnej części pleców umieszczono czytnik linii papilarnych. Miłośników fotografii ucieszyć powinien też dedykowany przycisk robiący za spust migawki, który znajdować będzie się pod palcem wskazującym w trybie krajobrazowym.

Render potwierdza też, że Sony nie podąża ślepo za obecną modą i jego nowy flagowiec nie będzie posiadał notcha w górnej części ekranu. Co jeszcze wiemy na temat urządzenia? Z poprzednich doniesień wynika, że ten wyposażony będzie w typową dla tegorocznych high-endowych telefonów specyfikację, co oznacza obecność procesora Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM i 128 GB na dane. Co ciekawe, otrzymać mamy tu 5,7-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 i rozdzielczości Full HD+, co wydaje się być niską wartością jak na topową słuchawkę Japończyków, ponieważ ci potrafili stosować nawet panele 4K w swoich smartfonach. Za czas pracy urządzenia odpowiadać ma zaś bateria o raczej skromnej pojemności 3060 mAh. Konferencja Sony w ramach IFA zaplanowana została na 30 sierpnia i zapewne tego dnia doczekamy się też zapowiedzi modelu Xperia XZ3. Czy ten ma szansę odwrócić bardzo słaby trend telefonów japońskiego przedsiębiorstwa? Raczej nic na to nie wskazuje, a jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, to nie zdziwi nas, jeśli firma całkowicie zrezygnuje z segmentu telefonów, tak jak kilka lat temu zrobiła z komputerami.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xperia XZ3 - tak zapewne będzie wyglądał nowy flagowy smartfon od Sony

 0