XPG Headshot – mysz idealnie dopasowana do naszej dłoni

XPG Headshot – mysz idealnie dopasowana do naszej dłoni

Marka XPG zaprezentowała nowy model myszki dla graczy, który zapowiada się niezwykle ciekawie. XPG Headshot, bo tak nazywa się ten produkt, jest produkowane z wykorzystaniem druku 3D i może być dopasowane do indywidualnych preferencji każdego użytkownika – w tym rozmiaru jego dłoni oraz preferowanego chwytu. Obudowa XPG Headshot powstała w całości przy wykorzystaniu drukarki 3D oraz PA12 - termoplastycznego materiału opartego na nylonie. Dodatkowo, dzięki specjalnej strukturze w bocznej i górnej części obudowy, jest ona elastyczna oraz wyjątkowo lekka i prezentowane na targach IFA modele ważą około 65 gramów. Wspomniana struktura przypominająca siateczkę, poza właściwościami poprawiającymi ergonomię, oferuje także dodatkową funkcję. Aktywuje się ją poprzez ściśnięcie obudowy i w domyślnym ustawieniu obniża ona na chwilę DPI, zapewniając większą precyzję. Ściśnięcie myszy powoduje też zablokowanie nadgarstka i przedramienia, co umożliwia wykonywanie jeszcze dokładniejszych ruchów dłoni.

Największą ciekawostką jest tu jednak technologia 4D, używana przy produkcji myszy XPG Headshot, czyli rozszerzenie druku 3D o możliwość zeskanowania dłoni konkretnego użytkownika i stworzenia przystosowanej do niego obudowy.

XPG Headshot – mysz idealnie dopasowana do naszej dłoni

Producent chwali się także, że w modelu Headshot postawiono na zupełnie nowe ślizgacze, wykonane z tego samego materiału, co cała obudowa. W porównaniu do powszechnie wykorzystywanego teflonu (PTFE) oferują one porównywalne właściwości, ale są o wiele trwalsze i wytrzymalsze. Największą ciekawostką jest tu jednak technologia 4D, używana przy produkcji myszy XPG Headshot, czyli rozszerzenie druku 3D o możliwość zeskanowania dłoni konkretnego użytkownika i stworzenia przystosowanej do niego obudowy. Odbywa się to przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji, przygotowanej przez producenta. Oprogramowanie wykorzystuje sztuczną inteligencję do zaprojektowania obudowy o unikalnych rozmiarach na podstawie zdjęcia dłoni, zarejestrowanych rozmiarów każdego palca oraz informacji o preferowanym chwycie użytkownika – do wyboru są chwyty Palm Grip, Claw Grip oraz Finger Grip.

XPG Headshot – mysz idealnie dopasowana do naszej dłoni

Poza innowacyjnymi rozwiązaniami, zastosowanymi do stworzenia obudowy nowej myszki, marka XPG wykorzystała topowe podzespoły, stosowane powszechnie w modelach gamingowych z górnej półki – sensor Pixart PMW3389 o czułości 16,000 DPI oraz solidne przełączniki OMRON. Modele XPG Headshot w uniwersalnych rozmiarach będą dostępne w sklepach przed końcem 2019 roku. Wersje drukowane na indywidualne zamówienie, przygotowane na podstawie zdjęć dłoni, trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: XPG Headshot – mysz idealnie dopasowana do naszej dłoni

 0