XPG prezentuje ultrabooka Xenia Xe z certyfikatem Intel EVO

XPG prezentuje ultrabooka Xenia Xe z certyfikatem Intel EVO

Ultrabook XPG XENIA Xe jest najnowszym owocem dotychczasowej współpracy XPG i Intela skierowanym do osób poszukujących lekkiego i poręcznego urządzenia, które okazjonalnie pozwoli grać w nowe gry lub posłuży do pracy w postaci np. obróbki wideo. Obudowa laptopa mierząca 14,9 mm grubości została wykonana z anodyzowanego aluminium poddanego obróbce na maszynach CNC. Takie połączenie zapewnia ważącemu tylko 1,65 kg Xenii Xe wytrzymałość oraz mobilność. XPG Xenia Xe będzie dostępna w wersjach wydajnościowych obejmujących najnowsze procesory Intel Core i5-1135G7 lub i7-1165G7 z grafiką Iris Xe sparowane z 8 lub 16 GB pamięci RAM. Takie połączenie zapewnia wystarczającą wydajność do pracy oraz pozwala na rozrywkę w rozdzielczości FHD w takie tytuły jak: Valorant, Dota 2, Apex Legends, League of Legends lub nawet w gry klasy AAA w postaci naszego rodzimego Wiedźmina 3.

Ultrabook XPG XENIA Xe jest najnowszym owocem dotychczasowej współpracy XPG i Intela skierowanym do osób poszukujących lekkiego i poręcznego urządzenia, które okazjonalnie pozwoli grać w nowe gry lub posłuży do pracy w postaci np. obróbki wideo.

XPG prezentuje ultrabooka Xenia Xe z certyfikatem Intel EVO

Do tego dodajmy 15,6-calowy  dotykowy ekran IPS o rozdzielczości FHD, którego współczynnik ekranu do obudowy laptopa wynosi 87% oraz szybki dysk SSD  PCIe Gen4 M.2 o pojemności 1 TB. XPG Xenia Xe spełnia też wymagania platformy intel EVO. Z tego względu Xenia Xe może działać do 16-godzin na zasilaniu akumulatorowym, wspiera szybkie ładowanie, wsparcie dla najnowszego standardu łączności bezprzewodowej Wi-Fi 6, ma porty USB typu C ze wsparciem interfejsu Thunderbolt 4, czy kamerkę na podczerwień niezbędną do działania funkcji Windows Hello pozwalającej na wybudzenie laptopa zaledwie w sekundę.

Przy okazji warto wspomnieć o innej propozycji XPG, dysku SSD Spectrix S20G, który wykorzystuje interfejs PCIe 3.0 x4, a także protokół NVMe 1.3. Zapewnia to wydajność odczytu/zapisu do 2500/1800 MB/s, co jest znaczącym progresem wobec dysków SSD opartych o interfejs SATA. Ponadto produkt jest w pełni kompatybilny z ostatnimi procesorami od Intela bądź AMD. Spectrix S20G występuje w wersjach o pojemności 500 GB i 1 TB w cenie kolejno 289 zł i 479 złotych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: XPG prezentuje ultrabooka Xenia Xe z certyfikatem Intel EVO

 0