xScreen - składany ekran, który zamienia Xbox Series S w laptopa

xScreen - składany ekran, który zamienia Xbox Series S w laptopa

xScreen to przenośny monitor opracowany przez firmę UPspec Gaming, który zmienia Xbox Series S w urządzenie wyglądem przypominające laptopa lub PSone, które w specjalnej wersji również dostało ekran. Autorzy na realizację projektu potrzebują pieniędzy, w związku z czym wystartowali ze zbiórką na platformie Kickstarter. Pomysł spotkał się z aprobatą internautów do tego stopnia, że cel zbiórki zrealizowano w 20 minut po starcie, chociaż nadal istnieje opcja wsparcia twórców, ponieważ akcja potrwa do 6 sierpnia. Wpłata 135-187 dolarów oznacza, że dostaniemy jeden egzemplarz xScreen, aczkolwiek należy pamiętać, że planowana dostawa produktu spodziewana jest w styczniu 2022 roku.

xScreen to przenośny monitor opracowany przez firmę UPspec Gaming, który zmienia Xbox Series S w urządzenie wyglądem przypominające laptopa.

xScreen - składany ekran, który zamienia Xbox Series S w laptopa

Zrealizowanie celu w niespełna półgodziny to interesujący wyczyn, lecz musimy pamiętać, że jego cena nie jest astronomiczna (domyślny próg ustawiono na 187 USD). Przenośny monitor dedykowany Xbox Series S posiada 11,6-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1080p i odświeżaniu 60 Hz. Dodatkowo sprzęt zbudowano tak, że nie blokuje on portu rozszerzającego pamięć. Znajdziemy tu także wbudowane głośniki, a sam ekran podłączamy bezpośrednio do portów HDMI/USB konsoli Microsoftu. Nie ma tu wzmianki o implementacji akumulatora więc nie mamy do czynienia z rozwiązaniem zamieniającym konsolę w pełni przenośny sprzęt gamingowy.

Xbox Series S to tańsza wersja z serii Xbox Series, która oferuje pewne kompromisy względem mocniejszego modelu z dopiską "X". Sprzęt posiada układ AMD Zen 2 3.6 GHz, kartę graficzną 4 TFLOPS, 10 GB pamięci GDDR6 i 512 GB dysk SSD. Do kwietnia 2021 roku sprzedano 4 525 737 sztuk Xbox Series X/S, które zajmują trzecie miejsce w rankingu przegrywając ze starszym Nintendo Switch (4 857 506 egzemplarzy). Liderem było PlayStation 5 - 7 295 621 sprzedanych urządzeń.

Pokaż / Dodaj komentarze do: xScreen - składany ekran, który zamienia Xbox Series S w laptopa

 0