Yahoo Japan kupuje giełdę kryptowalut

Yahoo Japan kupuje giełdę kryptowalut

Jak wynika z najnowszych informacji Yahoo Japan postanowiło wejść w dość popularną ostatnio branżę kryptowaluty. Czy przyniesie im to spodziewane zyski?

Firma poinformowała, że zamierza kupić mniejszościowy pakiet akcji bitARG Exchange Tokyo (giełdy kryptowalutowej z siedzibą w Tokio). Warunki finansowe umowy, która obejmuje 40-procentowe udziały nowych nabywców, nie zostały podane do publicznej wiadomości jednakże źródło rzekomo zaznajomione ze sprawą, poinformowało Reuters, że wartość transakcji wyniesie od dwóch do trzech miliardów jenów, czyli 18-27 miliona dolarów. Wraz z przejęciem wspomnianej spółki, Yahoo Japan staje się kolejnym istotnym graczem w branży usług finansowych. Nie myślą oni także o ewentualnych problemach związanych z bezpieczeństwem transakcji wirtualnego pieniądza. Notabene na ten moment nie wiemy, w jaki sposób całe wydarzenie wpłynie na ogólną branżę kryptowaluty.

Dzięki przejęciu giełdy kryptowalut japoński oddział Yahoo stanie się dość ważnym graczem w branży finansowej 

Co ciekawe Monex Group w ubiegłym tygodniu również poinformowało o chęci zakupu giełdy kryptowalut Coincheck za prawie 34 miliony dolarów. Monex jest trzecim co do wielkości internetowym brokerem w Japonii. Natomiast rzeczony obiekt pożądania korporacji został jakiś czas temu zaatakowany przez hakerów, którzy wybrali mniej więcej 530 milionów USD w wirtualnej walucie. Jak więc widzimy, to nie tylko niestabilna gałąź rynku, lecz też wyjątkowo niebezpieczna. Pojawienie się kryptowaluty przyniosło liczne straty zwyczajnym konsumentom, gdyż ceny kart graficznych w związku z istniejącymi koparkami internetowego pieniądza poszybowały mocno do góry. Dopiero teraz według różnych doniesień sytuacja zaczyna się powoli normować.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Yahoo Japan kupuje giełdę kryptowalut

 0