Yeston przedstawia Radeona RX 6800 XT w pięknej białej edycji Sakura

Yeston przedstawia Radeona RX 6800 XT w pięknej białej edycji Sakura

Białe karty graficzne, podobnie jak i pyty główne, czy obudowy przyciągają coraz większe zainteresowanie, co widzą również producenci, dostarczając na rynek coraz więcej modeli w jasnej kolorystyce. Niektóre przybierają ascetyczną formę, bez żadnych udziwnień - zwykła biała osłona radiatora, jednak na szczęście na rynku pojawiają się również prawdziwe perełki, które mogą posłużyć do budowy bardzo ciekawego zestawu. Jedną z takich nietypowych konstrukcji przedstawił właśnie Yeston, pierwszy partner AMD dostarczający customowe modele, który zaprezentował białą edycję kart graficznych Radeon RX 6800 XT.

Chiński producent Yeston wprowadza na rynek nietypową wersję Radeona RX 6800 XT w edycji Sakura.

Chiński partner AMD przygotowuje swój pierwszy niestandardowy projekt oparty na Radeonie RX 6800 XT. Karta graficzna wydaje się być całkowicie niestandardowym projektem, wliczając w to białe PCB, co jest bardzo nietypowe w Radeonach. Sakura to nowy model z trzema wentylatorami i 2,5 gniazdem, który będzie utrzymany w białej kolorystyce z dodatkiem pastelowej kolorystyki. Istnieje również płyta backplate zakrywająca całkowicie tył karty, ozdobiona grafiką.

Płytka drukowana jest znacznie krótsza niż sam radiator, i tylko dwa wentylatory są zamontowane bezpośrednio nad PCB - trzeci z wentylatorów owiewa sam radiator. Oznacza to również, że złącza zasilania znajdują się pośrodku konstrukcji, co nie jest zbyt wygodne, gdy przychodzi do układania kabli. Yeston zamierza wprowadzić kartę RX 6800 XT Sakura Edition jeszcze w grudniu tego roku. Karty pojawią się na rynku chińskim, jednak zainteresowani z pozostałych regionów, nie powinni mieć problemów z zakupem. Niestety na chwilę obecna nie są znane ani dokładne zegary, ani cena produktu.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Yeston przedstawia Radeona RX 6800 XT w pięknej białej edycji Sakura

 0