Your Phone - Microsoft wprowadza możliwość wysyłania SMS w Windows 10

Your Phone - Microsoft wprowadza możliwość wysyłania SMS w Windows 10

Microsoft ciężko pracuje nad poprawą kooperacji pomiędzy smartfonami, a systemem operacyjnym Windows. Podczas gdy większość producentów smartfonów posiada dedykowane aplikacje, które umożliwiają transfer plików pomiędzy telefonem a komputerem, to Microsoft chce zaoferować bardziej uniwersalne rozwiązanie, które będzie działać niezależnie od posiadanego smartfona i przy okazji zaoferować rozszerzenie dotychczasowych funkcjonalności. Wersja oprogramowania, która jest obecnie dostępna dla większości użytkowników systemu Windows 10 oferuje prosty sposób na skopiowanie zdjęć z galerii smartona do folderu na komputerze, bez konieczności łączenia urządzeń kablem USB. Teraz jednakże pojawiła się nowa wersja oprogramowania, która póki co dostępna jest tylko dla użytkowników biorących udział w programie Windows Insider.

Microsoft stawia na rozwiązania, które z pewnością ułatwią życie każdemu, kto telefon traktuje jako narzędzie pracy.

 Nowa wersja oprogramowania wprowadza możliwość automatycznej synchronizacji zdjęć z galerii pomiędzy telefonem a komputerem. Każde zrobione zdjęcie będzie automatycznie zapisywane na twardym dysku komputera. Oczywiście jeśli ktoś korzysta z Google Photos, to bardzo prawdopodobne, że ma również tworzenie kopii zapasowej na serwerach Google, jednakże w przypadku zdjęć, zdecydowanie lepszym wyjściem jest lokalna kopia, wykonywana na prywatnym komputerze. Możliwość automatycznej synchronizacji zdjęć, to jednak nie jedyna z nowości, bo Microsoft zapowiedział również całkowicie nową opcję, która jednak znana jest użytkownikom od lat. Tą nowością ma być integracja wiadomości SMS za pomocą aplikacji Your Phone. Aplikacja pozwoli odczytywać wiadomości otrzymane na telefon i odpowiadać na nie z poziomu komputera, ciesząc się komfortem, jaki daje pełnowymiarowa klawiatura.

Jest to oczywiście funkcja bardzo dobrze znana użytkownikom produktów Apple, jednakże teraz wprowadza to również Windows, bez konieczności posiłkowania się aplikacjami zewnętrznych producentów. Na chwilę obecną, nowe opcje są dostępne tylko dla smartfonów pracujących pod kontrolą Androida, jednakże Microsoft pracuje również nad ulepszeniem aplikacji do obsługi iPhone'ów. Aby sparować smartfona z komputerem z Windows 10, należy zainstalować Microsoft Apps ze sklepu Google Play i zainicjować proces synchronizacji z Windowsem. Nowe funkcje mają wejść w skład październikowej aktualizacji Windows 10 October 2018 Update.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Your Phone - Microsoft wprowadza możliwość wysyłania SMS w Windows 10

 0