YouTube będzie walczyć z nierzetelnymi filmami

YouTube będzie walczyć z nierzetelnymi filmami

Sporo materiałów pojawiających się na YouTube obejmujących prawdziwe wydarzenia posiada niesprawdzone, a wręcz nieprawdziwe informacje. Właśnie z takimi przypadkami postanowiła skutecznie walczyć popularna platforma.

Przedstawiciele YouTube'a postanowili zawalczyć z jakością informacji pojawiających w materiałach wideo dostępnych w ich serwisie. W tym celu w ramach programu GNI wydadzą aż 25 milionów dolarów. Google News Initiative to inicjatywa, której fundamentalnym celem jest pomoc użytkownikom w dotarciu do sprawdzonych wiadomości. Cały projekt wystartował w marcu tego roku, a jego konkretne efekty mają być widoczne dopiero za jakiś czas. Niestety osoby liczące na likwidację niemądrych i nic niewnoszących klipów poczują ogromne rozczarowanie, ponieważ te będą w dalszym stopniu zalewać popularną platformę, co jest chyba największym minusem. Najważniejsze zmiany ograniczą się do kategorii Najnowszych oraz Najważniejszych Wiadomości.

YouTube planuje w znaczący sposób poprawić rzetelność wyświetlanych na platformie tematycznych treści, opartych np. na prawdziwych wydarzeniach ze świata.

YouTube będzie walczyć z nierzetelnymi filmami

Otóż YouTube będzie starał się wyświetlać w tych grupach sprawdzonych, jak również najrzetelniejszych dostawców treści. Oczywiście ma to wyeliminować przypadki, gdy ktoś publikował niesprawdzone newsy obejmujące gorące wydarzenia na świecie, żeby zgarnąć sporą ilość wyświetleń lub zyskać sławę. Pieniądze otrzymają najlepsi wydawcy, których celem będzie szkolenie pracowników w danych regionach globu, tak by mogli oni dostarczać odpowiednie materiały wideo. Kolejnymi elementami mającymi poprawić wiarygodność prezentowanych wiadomości są informacje kontekstowe pochodzące z Wikipedii i Encyklopedii Britannica, które obejmą wszelkiego rodzaju filmy historyczne, czy wydarzenia opisywane jako teorie spiskowe.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube będzie walczyć z nierzetelnymi filmami

 0