YouTube będzie wyświetlał mniej reklam. Jest jednak pewne ale...

YouTube będzie wyświetlał mniej reklam. Jest jednak pewne ale...

Reklamy na YouTube to spora kontrowersja ze względu na działania Google zmierzające do utrudnienia osobom z aktywnymi blockerami ich omijana na popularnej platformie. Z drugiej strony użytkownicy, którzy godzą się na wyświetlanie tych treści podczas oglądania filmów czeka niemiła niespodzianka, bo chociaż reklam będzie mniej to mają być dłuższe. Cóż, z deszczu pod rynnę chciałoby się rzecz.

Użytkownicy YouTube od zarania dziejów narzekają albo na sam fakt istnienia reklam na tej platformie albo, że są one za długie. Alternatywy są dwie: włączenia blockerów (mają nadal działać mimo prób ich ograniczenia przez Google) lub wykupienia opcji Premium, która reklamy wyłącza. No można jeszcze pokornie godzić się na takie treści i właśnie takiej grupie postanowił ulżyć serwis. Jednak tylko w teorii. Owszem reklam ma być mniej, a część ludzi już dostrzega tę zmianę to będą one jeszcze dłuższe niż teraz. I tak źle i tak nie dobrze, bo Google redukując ilość bloków reklamowych wydłużyła czas ich trwania.

YouTube wprowadza zmiany dla wszystkich użytkowników, w ramach których będzie wyświetlał mniej reklam, ale będą one jeszcze dłuższe.

YouTube będzie wyświetlał mniej reklam. Jest jednak pewne ale...
 

Zmiana pojawi się również w trybie pomijania reklam i przycisk przywracający oglądany uprzednio materiał standardowo jest widoczny po około 5-10 sekundach, tak po zmianach czas oczekiwania na jego udostępnienie wyniesie aż minutę. To lekka przesada. Dodatkowo reklamy zostaną wyświetlone podczas przewijania shortsów nie tylko w aplikacji mobilnej, ale w wersji na telewizory. Wszelkie zmiany mają objąć wszystkich użytkowników oraz wszelkie wersje YouTube - dekstopowe, na smartfony oraz telewizory. Warto przypomnieć, iż dłuższe reklamy platforma zaczęła testować już kilka miesięcy temu.

Proces ten trwa od września i wówczas YT zaczął testować dłuższe, ale rzadsze przerwy na reklamy. W tym roku YouTube położył duży nacisk na reklamy i zachęcanie ludzi do ich oglądania. Firma dodała do swojej aplikacji telewizyjnej 30-sekundowe reklamy, których nie można pominąć, a nawet posunęła się tak daleko, że nałożyła ograniczenia na programy blokujące reklamy. No i zachęca do przesiadki na YouTube Premium pozbawionego reklam, którego podwyższyła ceny.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube będzie wyświetlał mniej reklam. Jest jednak pewne ale...

 0