YouTube chce ograniczyć spam. Oto, jakie ma pomysły

YouTube chce ograniczyć spam. Oto, jakie ma pomysły

Spam stanowi problem dla użytkowników YouTube'a, z którym platforma chce walczyć i ujawniła pewne pomysły, jak go ograniczyć. Jednak czy będzie to skuteczna walka?

Community Manager YouTube, Rob zamieścił na oficjalnej stronie Google informację dotyczącą spamu obecnego na popularnej platformie i tego, jak chcą z nim walczyć. Rob przyznał, że słyszeli, iż spam, ale również łamanie regulaminu stanowią istotny problem dla twórców filmów, więc postanowiono coś z tymi zjawiskami zrobić. YouTube działa nad ulepszeniem zautomatyzowanego systemu wykrywania treści niezgodnych z zasadami i chce poprawić uczenie maszynowe, aby lepiej identyfikować oraz kasować spam z portalu. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy YouTube wyeliminował 1,1 miliarda komentarzy uznanych za spam. Jednak tacy użytkownicy zmieniają taktykę, więc narzędzie walczące z nimi wymaga regularnych poprawek.

YouTube próbuje ograniczyć spam za pomocą ulepszenia systemu i nowych funkcji.

Spam

"Udoskonaliliśmy nasze wykrywanie spambotów, aby uniemożliwić botom udział w czatach na żywo. Wiemy, że negatywnie wpływają one na transmisje na żywo, ponieważ czat to świetny sposób na zaangażowanie i kontakt z innymi użytkownikami, jak również twórcami. Ta aktualizacja powinna sprawić, że transmisje na żywo będą lepsze dla wszystkich." – napisał Community Manager YouTube, Rob. Wprowadzono ponadto funkcję ostrzegającą użytkowników, gdy platforma wykryje i usunie ich komentarze za naruszenie wytycznych. Jeśli ktoś nadal spamuje, wówczas może zostać nałożony na niego limit czasowy (maksymalnie 24-godzinny), w wyniku którego nie będzie mógł wrzucać postów.

Obecnie to powiadomienie będzie dostępne tylko dla komentarzy w języku angielskim, ale w przyszłości mają być obsługiwane kolejne języki. "Redukcja spamu i nadużyć w komentarzach i na czacie na żywo to ciągłe zadanie, więc te aktualizacje będą kontynuowane, ponieważ będziemy dostosowywać się do nowych trendów." – napisał Rob. Niestety spam, ale również toksyczne zachowanie społeczności danego twórcy to wyzwanie i ogromny kłopot dla wszystkich. Dobrze, że platforma robi coś ze spamem i miejmy nadzieję, że będzie tępić również inne naruszenia regulaminu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube chce ograniczyć spam. Oto, jakie ma pomysły

 0