YouTube jednak nie zrezygnował ze zmian w wyglądzie strony? Rozpoczęto kolejną fazę testów

YouTube jednak nie zrezygnował ze zmian w wyglądzie strony? Rozpoczęto kolejną fazę testów

YouTube testował odświeżony interfejs serwisu od dłuższego czasu, aczkolwiek niedawna informacja wskazywała na porzucenie projektu. Teraz z kolei okazuje się, że Google nie tylko nie zrezygnował ze zmian w wyglądzie, ale testy trwają i weszły w następną fazę.

Odświeżony interfejs YouTube wzbudził negatywne odczucia i był krytykowany przez użytkowników platformy. Wydawać by się mogło, że z tego powodu Google zaniecha przeprowadzenia zmian w wyglądzie strony, lecz nic bardziej mylnego. Jak wskazuje teraz portal 5to5google bazując na doniesieniach osób biorących udział w eksperymencie YouTube kontynuuje testy odświeżonego layoutu, które weszły w drugą fazę.

YouTube jednak nie zrezygnował ze zmian w wyglądzie platformy i dalej testuje proponowane nowości.

YouTube nowy layout

Jak zauważyło wielu użytkowników, YouTube po raz kolejny rozpoczął wdrażanie tego przeprojektowania. Nowy wygląd pojawił się kilka dni temu, aczkolwiek zmiany nie zostały zastosowane powszechnie, co pozwala sugerować, że dostęp do nowego YT ma wybrane grono odbiorców.

Warto przypomnieć, iż samo Google w tweetach zapewniało, że to wyłącznie eksperyment, więc nie wolno wykluczyć ostatecznego porzucenia projektu po dalszej krytyce użytkowników. Z drugiej strony platforma mogła nanieść jakieś poprawki, które zostaną zaakceptowane.

W proponowanych zmianach layout wyróżniał sekcję komentarzy obecnie widoczną na dole a po odświeżeniu przeniesioną na prawą stronę. Oprócz tego modyfikacji doczekał się sam odtwarzacz, a dokładniej rzeczy go otaczające. Tytuł materiału nie znajdował się już pod odtwarzaczem tylko z prawej górnej strony, tak samo jak opis.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube jednak nie zrezygnował ze zmian w wyglądzie strony? Rozpoczęto kolejną fazę testów

 0