YouTube ma wyłączność na transmisje zawodów ​​Overwatch, CoD i Hearthstone

YouTube ma wyłączność na transmisje zawodów ​​Overwatch, CoD i Hearthstone

Activision Blizzard ogłosiło w ten weekend, że będzie transmitować transmisje e-sportowe na żywo wyłącznie na platformie Google YouTube, w to wliczają się również nagrania rozgrywek, a dodatkowo infrastruktura Google Cloud będzie zapewniać zaplecze dla gier. Wieloletnia umowa jest na wyłączność, co oznacza, że ​​Overwatch League, nowo stworzona Call of Duty League,  Hearthstone i inne zawody nie będą już pojawiać się na Twitchu. (Liga CoD jest zupełnie nowa, inne były wcześniej transmitowane na Twitchu). Starszy przedstawiciel ds. komunikacji Activision powiedział, że firma nadal może udostępniać inne treści na Twitchu. Transmisje na żywo z Overwatch League będą teraz dostępne wyłącznie na YouTube, podobnie jak transmisje na żywo z Call of Duty League, zawody w Hearthstone , archiwa tych i innych wydarzeń e-sportowych oraz wydarzenia specjalne. Inne treści nie są objęte umową.

YouTube pozbawiło Twitcha sporej części widowni, dzięki podpisaniu z Activision umowy na wyłączność streamingu ​​Overwatch League, Call of Duty League i  Hearthstone.

"W wojnach o transmisję na żywo duży nacisk kładziono na podpisywanie umów z indywidualnymi twórcami treści, biorąc pod uwagę, że tworzą oni większość treści w tej przestrzeni" - powiedział Doron Nir, dyrektor generalny StreamElements. "Jednak wydarzenia e-sportowe są często odpowiedzialne są za największą publiczność, a dwa najczęściej oglądane kanały na Twitchu w 2019 roku to Riot Games i Overwatch League. To sprawia, że ​​ogłoszenie przejęcia przez YouTube Gaming trzech znaczących lig stanowi znaczący ruch w zakresie budowania portfolio treści i zaangażowania w rynek".

W oświadczeniu informującym o zawarciu umowy Activision Blizzard mówi, że ma obecnie "setki milionów" aktywnych użytkowników każdego miesiąca na całym świecie. "Przez kilka ostatnich lat ściśle współpracowaliśmy z Activision Blizzard nad tytułami na urządzenia mobilne, aby zwiększyć jego możliwości analityczne i ogólne wrażenia graczy" - powiedział Sunil Rayan, szef działu gier Google Cloud."„Cieszymy się, że możemy teraz rozszerzyć nasze relacje i wspomóc jednego z największych i najbardziej znanych twórców gier na świecie". Porozumienie rozpoczęło się w tym tygodniu, wraz z uruchomieniem nowych zawodów e-sportowych ligi CoD z tuzinem drużyn rywalizujących w Minnesocie. Sezon Overwatch League rozpoczyna się 8 lutego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube ma wyłączność na transmisje zawodów ​​Overwatch, CoD i Hearthstone

 0