YouTube pomoże w nauce. Sprawdzi wiedzę, którą zdobyliśmy z filmiku

YouTube pomoże w nauce. Sprawdzi wiedzę, którą zdobyliśmy z filmiku

YouTube testuje nową funkcję dla platformy, która generuje quizy na podstawie treści oglądanych przez użytkowników. Całość napędza sztuczna inteligencja. YouTube tłumaczy prace nad nową funkcją chęcią ułatwienia zapamiętywania interesujących nas treści.

Sztuczna inteligencja zapyta nas o treść filmiku

YouTube jest źródłem wielu przydatnych treści, dzięki którym bardzo często można szybko i dobrze zrozumieć dane zagadnienie. Zarząd platformy z pewnością dobrze zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ testowana jest funkcja, która ma ułatwiać zapamiętywanie informacji zawartych w nagraniach. Polega ona na tworzeniu przez sztuczną inteligencję quizów na podstawie treści filmików.

Dostęp jest mocno ograniczony, a otrzyma go wyłącznie małe grono użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android lub iOS

YouTube na smartfonie

Według YouTube, ułatwi to ludziom przyswajanie wiedzy związanej z tematami, które ich interesują. Osoby biorące udział w eksperymencie będą widziały na stronie głównej w aplikacji generowane przez AI zestawy pytań. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że funkcja działa wyłącznie na platformach mobilnych. 

Eksperymentalną funkcję wypróbują tylko nieliczni

Osoby, które zdecydują się na wzięcie udziału w quizie będą miały możliwość łatwego powrotu do ostatnio oglądanego filmiku, dzięki czemu odświeżenie wiedzy czy zapamiętanie nowych szczegółów będzie dosłownie w zasięgu ręki. YouTube nazywa eksperymentalną funkcję mianem globalnej, co oznacza, że powinna być dostępna dla użytkowników z całego świata.

Nie oznacza to jednak, że wypróbują ją wszyscy. Wręcz przeciwnie, dostęp jest mocno ograniczony, a otrzyma go wyłącznie małe grono użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android lub iOS. Dodatkowym warunkiem jest obejrzenie w ostatnim czasie kilku wybranych filmików edukacyjnych w języku angielskim.

Niestety nie wiadomo czy omawiana funkcja trafi na stałe do platformy i kiedy ewentualnie będziemy mogli z niej wszyscy skorzystać. Edukacyjne quizy generowane przez AI zapowiadają się obiecująco. Problemem może być jedynie to, że znaczna część użytkowników traktuje YouTube jako formę rozrywki, a nie źródło edukacyjnych treści.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube pomoże w nauce. Sprawdzi wiedzę, którą zdobyliśmy z filmiku

 0