YouTube pozwoli na streamowanie w 4K

YouTube pozwoli na streamowanie w 4K

Filmy w rozdzielczości 4K można oglądać na YouTubie już od 2010 roku. Teraz popularny serwis dodaje możliwość streamowania w takiej rozdzielczości. Pierwszym wydarzeniem nadawanym w 4K będzie The Game Awards, które odbędzie się już dzisiaj.

The Game Awards 2015

YouTube pozwoli na streamowanie w rozdzielczości 4K z prędkością aż 60 klatek na sekundę. Dla porównania na Facebooku można nadawać maksymalnie w rozdzielczości 720p przy 30 klatkach na sekundę. Z kolei na Twitchu można streamować z bitratem 3,5 Mb/s, co wystarczy do Full HD w 60 klatkach na sekundę, ale jest wartością niewystarczającą do 4K. Z drugiej strony Hitbox, który jest konkurentem Twitcha, wprowadził obsługę 4K już w 2015 roku.

Pierwszym wydarzeniem, streamowanym w rozdzielczości 4K będzie dzisiejsza gala The Game Awards. W jej trakcie będziemy mieli okazję zobaczyć kilka nowych gier, w tym Mass Effect: Andromeda oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Pojawi się także muzyka na żywo.

Wprowadzenie streamowania w rozdzielczości 4K jest z pewnością dobrą wiadomością dla wielu osób. Jednak póki co nie skorzystają z tego gracze. Powód jest bardzo prosty – mało kto jest w stanie uruchamiać gry w tak wysokiej rozdzielczości, nie mówiąc już o dodatkowym streamowaniu, które przecież też wymaga sporej mocy obliczeniowej. Dlatego Twitch cały czas może czuć się niezagrożony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube pozwoli na streamowanie w 4K

 0