YouTube pracuje nad aplikacją oddzielającą negatywne treści od dzieci?

YouTube pracuje nad aplikacją oddzielającą negatywne treści od dzieci?

W obliczu rosnącej ilości patologicznych streamów przedstawiciele popularnej platformy postanowili zacząć działać, by skuteczniej ochronić niepełnoletnie osoby.

W ciągu ostatnich miesięcy stało się jasne, że YouTube nie jest miejscem szczególnie przyjaznym dzieciom nawet z włączonymi filtrami. To nie tylko kwestia kłopotu ze złymi filmikami udającymi treści przyjazne rodzinie, ale także różnego rodzaju wideo z teoriami spiskowymi pojawiającymi się jako sugerowane dla najmłodszych odbiorców. Według BuzzFeed platforma planuje podjąć bardziej praktyczne podejście, wypuszczając nową aplikacje dla dzieci, która pokaże wyłącznie materiały oraz kanały wyselekcjonowane przez zespół kuratorów YouTube'a. Trzeba przyznać, iż w dobie różnej maści patostreamerów jest to jak najbardziej rozsądne rozwiązanie, ale mimo wszystko przydałaby się lepsza filtracja na stronie głównej platformy.

YouTube postanowiło bardziej zadbać o filtrację treści które widzą najmłodsi widzowie

Mimo wszystko przedstawiciele witryny pragnęli oczyścić ją ze złych treści czego efektem, jest usunięcie setek tysięcy komentarzy bądź klipów negatywnie wpływających na osoby poniżej 18 roku życia. Choć z drugiej strony, jeżeli stworzony algorytm w dalszym ciągu przepuszcza brutalne teorie spiskowe oraz pozostałe niepokojące filmy dla dzieciaków, to wszelkie wysiłki związane z manualnym sprzątaniem są zwyczajnie marnowane. Natomiast aplikacja gwarantująca rodzicom, że ich pociechy nie natrafią na nic groźnego, może zadziałać w sposób jak najbardziej pozytywny. Dodatkowo YouTube wciąż pozostawi opiekunom wybór: korzystać z programu lub zdać się na klasyczny algorytm. Na ten moment firma nie potwierdziła wymienionych wyżej rewelacji zaś stosowne zmiany według przecieków zostaną wprowadzone w najbliższych tygodniach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube pracuje nad aplikacją oddzielającą negatywne treści od dzieci?

 0