YouTube Premium dostaje kolejną funkcję, która nie będzie dostępna dla zwykłych użytkowników

YouTube Premium dostaje kolejną funkcję, która nie będzie dostępna dla zwykłych użytkowników

YouTube Premium oferuje kilka funkcji, których nie zawiera darmowa wersja platformy. Google chce dodać następną opcję do subskrypcji.

YouTube Premium z nową funkcją

YouTube Premium zawiera m.in. filmy w specjalnej jakości 1080p, a także brak reklam podczas oglądania materiałów, co stało się dość ważne i pozwala przyciągać nowych abonentów w obliczu uniemożliwienia oglądania treści osobom z blockerami. Choć oczywiście istnieją metody, by to ograniczenie obejść, a w sieci pełno jest takich poradników. Tymczasem Google chcąc uatrakcyjnić płatną ofertę, zamierza wzbogacić ją o nową funkcję i tym razem chodzi o gry na platformie.

Funkcja grania będzie zarezerwowana na wyłączność YouTube Premium.

YouTube Premium dostaje kolejną funkcję, która nie będzie dostępna dla zwykłych użytkowników

Od jakiegoś czasu mówi się, że YouTube umożliwi granie w gry poprzez swój serwis za sprawą opcji Playables. Będzie to jednak rozwiązanie dostępne z poziomu YT Premium, czyli nie dla osób niebędących subskrybentami. Podobno narzędzie jest już udostępniane wybranym użytkownikom premium. Playlabes to oddzielna sekcja na YouTube, która umożliwia granie w gry zręcznościowe. Początkowo wybór i jakość produkcji nie jest duży, aczkolwiek zapewne zmieni się to wraz z biegiem czasu.

Po przejściu do stosownej zakładki możemy zagrać w jedną z 37 dostępnych teraz gier, jedną z nich jest Angry Birds Showdown. Najlepsze jest to, że nie trzeba niczego pobierać – wszystkie gry działają w przeglądarce na komputerze lub w mobilnej aplikacji YouTube. Podobne podejście zaobserwowaliśmy w przypadku Netflixa, ale jeszcze nie wiemy, czy się sprawdziło.

Tak naprawdę nawet YouTube nie jest co do tego pewien, więc podaje, że usługa będzie dostępna do 28 marca 2024 r. i prawdopodobnie po tym czasie zapadnie decyzja czy Playlabes zostanie na stałe.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube Premium dostaje kolejną funkcję, która nie będzie dostępna dla zwykłych użytkowników

 0