YouTube Premium walczy z użytkownikami współdzielącymi konta

YouTube Premium walczy z użytkownikami współdzielącymi konta

YouTube chce być jak Netflix i też rozpoczął walkę ze współdzieleniem kont, które mają aktywną subskrypcję Premium. Platforma potwierdziła pewien istotny w tej sprawie fakt.

YouTube Premium ostrzega subskrybentów Premium udostępniających konta

YouTube najpierw uniemożliwił oglądanie filmów użytkownikom z aktywnymi aplikacjami blokującymi reklamy (adblockery podobno działają w wybranych sytuacjach, ale trzeba zaktualizować wtyczki), później podniósł ceny abonamentu Premium, a teraz zaczął walczyć z osobami udostępniającymi konta znajomym czy innym osobom. YT Premium Family Plan po podwyżce kosztuje 46,99 miesięcznie. Opcja rodzinna pozwala dzielić konto między pięcioro członków rodziny. Zawsze wymagano, by członkowie korzystający z planu rodzinnego mieszkali w tym samym gospodarstwie domowym co właściciel konta.

YouTube zaczął informować członków Premium, że aby współdzielić konto z innymi członkami rodziny trzeba posiadać ten sam adres zamieszkania.

YouTube Premium walczy z użytkownikami współdzielącymi konta

Jednak do tej pory dało radę ominąć to ograniczenie i udostępniać subskrypcję rodzinną YouTube Premium poza jednym gospodarstwem domowym. Niedawny wątek na Reddicie wywołuje pewne zamieszanie co do sposobu, w jaki YouTube egzekwuje zasadę zakazującą takiego działania. Użytkownik Reddita, który subskrybuje plan rodzinny YouTube Premium, zamieścił zrzut ekranu wiadomości e-mail otrzymanej od platformy z prośbą o potwierdzenie adresu.

W wiadomości ostrzeżono go, iż YouTube Premium może zostać wstrzymany, jeśli nie potwierdzi swojego adresu i nie spełni wymagań subskrypcji rodzinnej. W e-mailu powtórzono, że wszyscy abonenci planu rodzinnego YouTube Premium muszą mieć ten sam adres zamieszkania co główny użytkownik. Skąd zatem to zaskoczenie skoro YouTube teoretycznie stworzył ten punkt regulaminu dawno temu?

Otóż nie było oznak, by ją konsekwentnie egzekwował, a tym bardziej wysyłał wiadomości do abonentów o przytoczonej treści. Co ciekawe z informacji udostępnianych przez użytkowników na Reddicie i na forach pomocy Google wynika, że aby zakwalifikować się do subskrypcji rodzinnej YouTube Premium, wystarczy zmienić adres rozliczeniowy i dopasować go do adresu administratora. Jest pewien problem.

YouTube wyjaśnia zamieszanie

Sprawę skomentował przedstawiciel platformy, który potwierdził, iż subskrybenci planu rodzinnego YouTube Premium muszą fizycznie mieszkać w tym samym gospodarstwie domowym co administrator rodziny. Nie ma więc opcji, gdy jeden członek rodziny przebywa w innym miejscu zamieszkania niż główny abonent i może korzystać z YT Premium. Ponadto samo posiadanie tego samego rodzinnego adresu rozliczeniowego, o którym mowa w oryginalnym artykule poniżej, już nie wystarczy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube Premium walczy z użytkownikami współdzielącymi konta

 0