YouTube testuje funkcję Incognito w dedykowanej aplikacji na Androida

YouTube testuje funkcję Incognito w dedykowanej aplikacji na Androida

Ostatnie wydarzenia związane z Cambridge Analytica i potężnym wyciekiem informacji zmusiły ludzi korzystających z internetu do większego niż dawniej dbania o swą prywatność. 

Aby zagwarantować sobie większe bezpieczeństwo wielu użytkowników, postanowiło korzystać z trybu incognito dostępnego w przeglądarkach (dla niezaznajomionych: funkcja ta pozwala ukryć naszą historię odwiedzanych stron oraz nie zapisuje plików cookie ani innych danych witryn, co jest dość istotne w wielu przypadkach) pokroju Chrome, Opery bądź Firefox. Podczas gdy posiadacze komputerów mogą bez problemu posługiwać się wspomnianą opcją, tak użytkownicy sprzętów mobilnych pokroju smartfonów zmuszeni do polegania na dedykowanych aplikacjach mają z tym nie lada kłopot, ponieważ wiele z nich w tym YouTube nie oferuje takowej opcji lub jej aktywacja jest bardzo utrudniona. Tym samym możliwość dyskretnego serfowania po sieci jest ograniczona do minimum.

Według najnowszych informacji YouTube testuje w swojej mobilnej aplikacji uproszczony tryb Incognito 

Jest jednak dobra wiadomość, albowiem według serwisu TechSpot, powołującego się na Android Police, popularna platforma testuje aktualnie uproszczoną funkcję Incognito w swojej aplikacji mobilnej. W praktyce ma ona ukryć posiadane przez nas subskrypcje i wszelką pozostawioną aktywność na YouTube. Aktywację przeprowadzimy w ustawieniach konta. Oczywiście owa nowinka nie jest aktualnie dostępna dla wszystkich zainteresowanych zaś całość jest testowana przez kompletnie losowe osoby. Możliwe więc, że niektórzy z Was znajdą się w gronie szczęśliwców mogących na własne oczy zobaczyć ten przydatny tryb. Warto także nadmienić, iż włodarze obu korporacji (Google i YouTube) nie potwierdzili oficjalnie wymienionych wyżej rewelacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube testuje funkcję Incognito w dedykowanej aplikacji na Androida

 0