YouTube uruchamia własną platformę do słuchania muzyki

YouTube uruchamia własną platformę do słuchania muzyki

YouTube ogłosił uruchomienie jeszcze w bieżącym miesiącu platformy dedykowanej strumieniowaniu muzyki. Domyślnie platforma ma konkurować z takim kolosem jak Spotify.

Nowa usługa ma zawierać całe albumy, covery, remiksy, transmisje na żywo w dedykowanej aplikacji dostępnej zarówno na komputerze, jak i smartfonach. Pomoże ona także spersonalizować dostępną listę według konkretnego gustu użytkownika na podstawie historii przeglądania i lokalizacji. YouTube Music zostanie udostępnione zarówno w darmowej, jak i płatnej wersji. W pierwszym przypadku z oczywistego powodu nie unikniemy wszelkiej maści reklam, aczkolwiek nie będą one zbyt nachalne. Jeśli chodzi o drugą opcję, to jeśli posiadamy aktywną subskrypcję Google Music bądź zapłacimy 9,99 dolarów miesięcznie otrzymamy dostęp do usługi premium, która umożliwia odtwarzanie muzyki w trybie offline oraz blokuje wyświetlanie banerów. To jednak nie wszystko bowiem jest jeszcze nieco droższy wariant za 11,99 dolarów. Wówczas stajemy się abonamentami tzw. usługi YouTube Premium gwarantującej dodatkowo dostęp do wszelkich treści wideo (wliczając w to oryginale filmy) platformy bez reklam.

YouTube Music startuje już 22 maja. Nie będzie jednak dostępne od razu we wszystkich krajach

Nowy twór ma za zadanie konkurować z takimi kolosami jak Spotify, Apple Music, czy Google Play Music. Nie wiemy, jak na kolejną usługę zareagują fani YouTube. Z jednej strony witryna ma potężną bibliotekę treści takich jak alternatywne wersje utworów audio niedostępne u konkurencyjnych firm, natomiast Spotify może poszczycić się sporą bazą klientów. Usługa wystartuje 22 maja w następujących krajach: Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku i Korei Południowej. Nieco później zostanie uruchomiona m.in. w: Austrii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Norwegii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Niestety obecnie nie wiemy nic o Polsce, lecz należy wyczekiwać odpowiedniej informacji na samym YouTube.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube uruchamia własną platformę do słuchania muzyki

 0