YouTube uruchomi strumieniowanie telewizji w przyszłym roku?

YouTube uruchomi strumieniowanie telewizji w przyszłym roku?

Niedawno Hulu, serwis VOD, ogłosił, że w 2017 roku będzie oferował możliwość strumieniowania wybranych kanałów telewizyjnych w ramach specjalnego abonamentu, a teraz Google pragnie uruchomić podobny serwis. Według doniesień Bloomberga, usuługa miałby się nazywać YouTube Unplugged i zadebiutować w przyszłym roku.

Cena subskrypcji wyniosłaby ponoć poniżej 35 dolarów. Google rzekomo podjęło już stosowne kroki w kierunku współpracy z NBC, CBS, 21st Century Fox i Viacom, choć nie sfinalizowało jeszcze żadnej z umów. Analitycy twierdzą, że nie będzie to łatwe ze względu na ogromne zainteresowanie w tym sektorze, w tym też ze strony takich potentatów jak Apple. Oprócz głównych pakietów, YouTube Unplugged w teorii mogłoby oferować ekskluzywne programy, a także dodatkowe, pomniejsze i mniej oglądane kanały, które służyłyby jako zawartość dodatkowa do głównych zestawów.

Obserwatorzy niepokoją się jednak o cenę usługi, która jest wyższa od konkurencyjnej Sling TV o 15 dolarów. Raport Bloomberga wskazuje na to, że usługa w stylu YouTube Unplugged była w planach już od 2012 roku, ale ze względu na to, że są jeszcze pewne przeszkody w sfinalizowaniu całości, nie jest pewne czy zadebiutuje ona w ogóle.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube uruchomi strumieniowanie telewizji w przyszłym roku?

 0