YouTube usuwa wideo PewDiePie. Youtuber ponownie przekracza granicę

YouTube usuwa wideo PewDiePie. Youtuber ponownie przekracza granicę

Trzeba przyznać, że Felix "PewDiePie" Kjellberg ma umiejętność wzbudzania kontrowersji i tworzenia internetowych dram. Tym razem YouTube usunął jeden z ostatnich materiałów najpopularniejszego youtubera w związku z naruszeniem wytycznych dotyczących cyberprzemocy i bezpieczeństwa dzieci. Chodzi tu o tzw. diss/pojazd na popularny kanał dla dzieci Cocomelon. W filmie Kjellberg atakuje treści Cocomelon i wyśmiewa dzieci, które oglądają jego filmy. Kjellberg używa również wyrażeń takich jak „wasi widzowie to po prostu banda pierd*****ch dziewic”, co może naruszać wytyczne YouTube dotyczące używania obraźliwego lub wulgarnego języka w filmach zawierających dzieci. Pod koniec filmu Kjellberg wręcza dzieciom broń (ta zdaje się być plastikowa), które używają jej do ataku na melona.

YouTube usunął jeden z ostatnich materiałów najpopularniejszego youtubera w związku z naruszeniem wytycznych dotyczących cyberprzemocy i bezpieczeństwa dzieci.

PewDiePie podpisuje umowę na wyłączność z YouTube na streaming na żywo

YouTube zdecydował się usunąć ten film, ponieważ zawierał zdjęcia nieodpowiednie dla dzieci, mimo że „wyglądały tak, jakby były stworzone dla dzieci”, a także za tworzenie treści, które „szkodzą społeczności YouTube poprzez uporczywe nawoływanie do wrogości między twórcami w celu uzyskania korzyści finansowych”. Drugi z powodów jest zgodny z polityką YouTube dotyczącą zapobiegania nękaniu twórcy przez twórcę. W oświadczeniu firmy stwierdza się również, że chociaż krytyka jest dozwolona, ​​a w niektórych przypadkach dozwolone są tzw. „dissy”, „ten film przekroczył granicę”. Usunięcie nie spowodowało ostrzeżenia dla kanału Kjellberga, ale dalsze naruszenia zasad YouTube mogą skutkować bardziej stanowczymi działaniami. „Nasze zasady zabraniają treści, które prowadzą do powtarzających się wzorców nękania na platformie i poza nią” - powiedział rzecznik YouTube portalowi The Verge. „Po sprawdzeniu usunęliśmy ten film za naruszenie tych zasad, ponieważ miał on wpływ zachęcanie fanów do obraźliwego zachowania”.

Oczywiście w serwisie wciąż można znaleźć ten film wrzucany przez inne kanały, ale moderatorzy youtube’a mają je regularnie usuwać. Zasady YouTube dotyczące treści dla dzieci zaostrzyły się w ciągu ostatnich kilku lat. Tym samym treści, które mogą być kierowane do dzieci lub rodzin poprzez umieszczanie dzieci w filmie, nie mogą wykorzystywać motywów seksualnych, przemocy, obscenicznych lub innych dojrzałych motywów. Nie oszukujmy się, jednym z powodów, dla których Cocomelon zwrócił uwagę Kjellberga, był niezwykły rozwój kanału w ostatnim czasie. Już w czerwcu 2020 r. Kjellberg dostrzegł, że Cocomelon szybko zyskuje subskrybentów. Do połowy grudnia Cocomelon przekroczył 100 milionów subskrybentów. 8 lutego Kjellberg ogłosił, że tworzy utwór dissujący Cocomelon, który wydał tydzień później. Ten pozostał aktywny przez kilka dni, zanim YouTube go usunął.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube usuwa wideo PewDiePie. Youtuber ponownie przekracza granicę

 0