YouTube wprowadza obsługę HDR

YouTube wprowadza obsługę HDR

YouTube oficjalnie zapowiedział wprowadzenie funkcji HDR w swoim serwisie. Jednak nie każdy będzie mógł cieszyć się oglądaniem filmów w lepszej jakości.

HDR (High Dynamic Range) to rozwiązanie, dzięki któremu filmy mają większy zakres tonalny, kolory są żywsze, kontrast wyższy, a biały i czarny są bardziej zgodne ze swoją rzeczywistą barwą. W skrócie – obraz ma dużo lepszą jakość. Teraz HDR zostaje wprowadzone także na YouTubie.

Serwis już rozpoczął współpracę z kilkoma kanałami, które mają dostarczać filmy HDR. Są to między innymi: MysteryGuitarMan, Jacob & Katie Schwarz oraz Abandon Visuals. Przy każdym materiale pojawi się stosowane oznaczenie, a w przyszłości wyszukiwarka filmów wzbogaci się o odpowiedni filtr HDR.

Już teraz każdy może wgrać na YouTube’a film z HDR. Jednak konieczne jest użycie kolorów Rec 2020. Warto też wiedzieć, że filmów HDR nie można na razie zmieniać w edytorze YouTube’a. Jednak serwis już pracuje z ekspertami z DaVinci Resolve, aby w przyszłości było to możliwe. Celem jest to, aby filmy HDR można było tak samo edytować, jak standardowe materiały.

Niestety, nie każdy będzie mógł cieszyć się filmami HDR. Z wyższej jakości skorzystają tylko posiadacze odpowiednich telewizorów z obsługą technologii. Są to między innymi telewizory Samsunga z serii UHD oraz SUHD. Filmy HDR obsługuje także Chromecast Ultra, Xbox One S czy też PlayStation 4 Pro.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube wprowadza obsługę HDR

 0