YouTube z kolejnymi rekordowymi statystykami wyświetleń

YouTube z kolejnymi rekordowymi statystykami wyświetleń

Jak wynika z najnowszych statystyk włodarze YouTube mają ogromne powody do radości, gdyż ich platforma cieszy się rekordowym wręcz zainteresowaniem.

W ostatnim okresie na YouTube pojawiło się wiele kontrowersji jak choćby kiepskie filtrowanie treści dla dzieci, ale jak wskazują najnowsze dane nie wpływają one na popularność strony. CEO Susan Wojcicki pochwaliła się, że równo 1,8 miliarda zarejestrowanych użytkowników ogląda miesięcznie filmy dostępne na popularnej platformie, a ich wartość nie obejmuje osób niezalogowanych. Rok wcześniej firma twierdziła, iż przyciąga 1,5 miliarda widzów, co stanowi nie duży, ale jednak wzrost. Ogłoszono także, iż największy sukces odniósł teledysk Despacito, który stał się tym samym pierwszym materiałem w historii YouTube z ponad 5 miliardami wyświetleń. Do sukcesu przyczyniła się też kwietniowa transmisja Beynonce — obejrzało ją aż 41 milionów ludzi na całym świecie.

YouTube pomimo licznych kontrowersji nie traci na popularności i regularnie zyskuje nowych użytkowników

W ostatnim czasie YouTube miał dość nieciekawą sytuację z reklamodawcami, ponieważ część z nich promowała filmy szerzące nienawiść oraz treści eksternistyczne. Doprowadziło to do zwiększenia wymogów pozwalających kanałom wyświetlać reklamy i czerpać z nich zyski. Oczywiście wspomniana restrykcja nie spodobała się znacznej części twórców, którzy zarzucali korporacji m.in. ograniczanie swobody wypowiedzi, a także ograniczania zysków. Wójcicki powtórzyła ponadto, że do końca roku zwiększa oni liczbę prawdziwych moderatorów (nie automatów), co pomoże w znacznym stopniu wyłapywać przypadki łamiące ustalone reguły. W tym samym czasie rozwijają też swoje boty, by lepiej identyfikowały obraźliwe treści.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube z kolejnymi rekordowymi statystykami wyświetleń

 0