Tego nie wiedzieliście! YouTube za darmo bez reklam? Wystarczy darmowy VPN...

Tego nie wiedzieliście! YouTube za darmo bez reklam? Wystarczy darmowy VPN...

W ostatnich tygodniach sporo słychać o kontrowersyjnych działaniach YouTube, podnoszeniu cen, czy spowalnianiu działania na przeglądarce Firefox. Użytkownicy chętnie sięgają po blokery reklam, których działanie jednak ostatnio jest dość problematyczne. Niektórzy narzekają, że popularny uBlock, czy nawet przeglądarka Brave, zaczynają przegrywać walkę z gigantem reklamowym, jakim jest Google i coraz więcej przepuszczają. A gdyby tak istniało uniwersalne rozwiązanie, które działa na każdym urządzeniu?

Google ogłosiło w marcu 2022 roku, że zaprzestaje sprzedaży reklam w Rosji w związku z trwającą inwazją tego kraju na Ukrainę. „W świetle nadzwyczajnych okoliczności wstrzymujemy reklamy Google w Rosji. Sytuacja szybko się rozwija i w razie potrzeby będziemy nadal udostępniać aktualizacje” – powiedział rzecznik Google Michael Aciman w oświadczeniu. To posunięcie oznacza, że ​​w Rosji w wyszukiwarce Google i YouTube nie pojawiały się i dalej nie pojawiają żadne reklamy. YouTube jednak wciąż działa, jak dawniej. Decyzja w sprawie sprzedaży reklam zapadła dzień po tym, jak rosyjski organ regulacyjny ds. mediów Roskomnadzor zażądał od Google zablokowania w YouTube reklam zawierających, jak to określił, „fałszywe informacje polityczne” na temat Ukrainy.

YouTube za darmo bez reklam i uBlocka? Wystarczy darmowy VPN i połączenie przez Rosję. 

 

Taka sytuacja może i jest niekorzystna dla samych YouTuberów, to jednak dla odbiorców jak najbardziej. Skoro Google nie wyświetla żadnych reklam w Rosji (testowałem osobiście wiele razy), to czemu tego nie wykorzystać? Wystarczy darmowy klient VPN jako dodatek do przeglądarki, albo aplikacja na komputer / smartfon. Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest Urban VPN. Po instalacji należy wybrać serwer w Rosji i się połączyć. Od tego momentu nie wyświetli się ani jedna reklama na YouTube.

Oczywiście są pewne ograniczenia, jak maksymalny czas korzystania z darmowego rozwiązania, które zależnie od usługi może wynosić od godziny do kilku godzin. Jednakże należy pamiętać, że w okolicach Black Friday, wielu usługodawców stosuje obniżki swoich produktów i VPN można kupić za grosze. Taka usługa przydaje się nie tylko do omijania reklam na YouTube. Poza zwiększoną prywatnością, można na przykład oglądać filmy na platformach streamingowych, które nie są dostępne w naszym regionie.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tego nie wiedzieliście! YouTube za darmo bez reklam? Wystarczy darmowy VPN...

 0