YouTube zdradza ile filmów usunął z serwisu w trzecim kwartale

YouTube zdradza ile filmów usunął z serwisu w trzecim kwartale

YouTube nieustannie walczy z niezgodnymi z regulaminem platformy materiałami wideo oraz komentarzami. W najnowszym raporcie firma ujawniła, że tylko w trzecim kwartale bieżącego roku skasowała 58 milionów filmów i 224 mln sprzecznych z zasadami komentarzy. Odpowiedź należącego do Google Youtube'a pojawia się w związku z licznymi oskarżeniami o bierność w stosunku do szkodliwych treści zawierających m.in. pornografię, które zalewały stronę. Jak się jednak okazuje, dzięki wykorzystaniu zasobów ludzkich oraz sztucznej inteligencji, niestosowne materiały są masowo kasowane z YouTube'a. Przy okazji korporacja podkreśla, że dany kanał jest zdejmowany w przypadku trzech ostrzeżeń wygenerowanych w ciągu 90 dni lub jednego, jeśli sprawa dotyczy mocnego nadużycia.

W trzecim kwartale YouTube skasował 58 milionów filmów oraz 224 mln niezgodnych z regulaminem komentarzy.

YouTube zdradza ile filmów usunął z serwisu w trzecim kwartale

Władze YouTube podkreśliły, iż w trzecim kwartale bieżącego roku usunięto ponad 1,6 miliona kanałów naruszających regulamin, wraz z 50 mln filmów, które były na nich obecne. We wrześniu większość z kanałów (prawie 80 procent) wyrzucono w związku ze spamem, jaki zawierały, wprowadzając odbiorców w błąd lub propagując różnego rodzaju oszustwa. Z kolei na drugim miejscu uplasowały się klipy zagrażające bezpieczeństwu dzieci. Co ciekawe, z 7,8 mln filmów, które także trafiły do kosza, 6,3 miliona zostało przed przekazaniem administracji oznaczonych przez sztuczną inteligencję. Do tego tak jak wspominaliśmy, YouTube skasował ogromną ilość komentarzy, z których zdecydowana większość zawierała zbędny i irytujący innych użytkowników spam.

YouTube zdradza ile filmów usunął z serwisu w trzecim kwartale

Cóż, przytoczone statystyki wyglądają imponująco i pokazują, że wbrew wszelkim opiniom, YouTube działa, starając się wyeliminować wszelkie zagrożenia ze swojej platformy. Pamiętajmy także, że biorąc pod uwagę popularność tego serwisu, nie wszystko udaje się błyskawicznie wyłapać, a niektóre działania potrzebują więcej czasu niż zwykle. Przydałaby się jedynie skuteczniejsza niż dotychczas walka z wszelkiego rodzaju tzw. patologicznymi streamami, powszechnie dostępnymi na YouTube - niestety tutaj administracja wyraźnie dała plamę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube zdradza ile filmów usunął z serwisu w trzecim kwartale

 0