YouTuber oskarżony za używanie i sprzedaż "magicznych mocy" w Fortnite

YouTuber oskarżony za używanie i sprzedaż "magicznych mocy" w Fortnite

Mając ponad 1,7 miliona subskrybentów, Golden Modz zajmuje całkiem wysoką pozycję w rankingu popularności gamingowych YouTuberów. Często jego materiały to pokazy wykorzystywania cheatów w GTA 5 oraz Fortnite, które nazywa magicznymi zdolnościami i sprzedaje na swojej stronie internetowej. Jednakże nie jest to typ magii, który Epic Games chciałoby widzieć na serwerach i pozwało oszusta w związku z naruszeniem praw autorskich. Jest dalszy etap walki z cheaterami i ponownie (wzorem postępowań zeszłorocznych) kolejny cheater  trafi na wokandę. Pozwy te miały być pokazowymi i firma miała nadzieję odstraszyć tym sposobem innych oszustów i przesłać im jasną wiadomość. Jednakże ilość oszustów Fornite wcale nie maleje. W tym tygodniu Epic Games wzięło na cel najbardziej znaną osobistość ze wszystkich pozwanych dotąd oszustów. Golden Modz, który został zidentyfikowany jako Brandon Lucas, posiada ponad 1,7 miliona subskrybentów na YouTube. Pozew został złożony w sądzie federalnym w Północnej Karolinie przeciw użytkownikowi występującemu pod pseudonimem Golden Modz.

Epic Games stara się jak najbardziej uprzykrzyć życie oszustom w Fortnite, nie mając skrupułów przed zaciąganiem ich przed oblicze sądu.

Oskarżenie obejmuje również drugą osobę, która znana jest jako Exentric. "To jest naruszenie praw autorskich, złamanie umów i inne niedozwolone czyny, którymi oskarżony naruszał dobra EPic Cames poprzez dodawanie nieautoryzowanego oprogramowania do chronionego prawem autorskim kodu popularnej gry Fortnite" - napisało Epic Games. Obaj oskarżeni prezentowali używanie cheatów na swoich kanałach na portalu YouTube w wielu materiałach wideo. Używanie cheatów polegało na wstrzykiwaniu kodu do gry, co modyfikowało jej zawartość i stanowi to jawne pogwałcenie praw autorskich. To jednak nie wszystko bo Golden Modz został dodatkowo oskarżony o sprzedawanie cheatów online za pośrednictwem stron goldengodz.com oraz gtagods.com, które były reklamowane w materiałach z rozgrywek. "Lukas zarządza tymi stronami i sprzedaje programy do oszukiwania i konta dla swojego własnego zarobku. Jego nieuczciwie zdobyte dochody przychodzą kosztem Epic oraz członków społeczności" - mówi Epic. Golden Modz i Exentric okazyjnie połączyli siły, czego efektem był jeden z montaży umieszczonych na YouTube (materiał już usunięto). Nazywają swoje oszustwa magicznymi zdolnościami i informują widzów, gdzie można je znaleźć, rozdając jednocześnie darmowe próbki cheatów.

"Po zakończeniu materiału zamierzam rozdać 3-miesięczne magiczne moce w Fortnite. To w żadnym razie nie są cheaty ;) ;) to magiczne moce" - pisał Golden Modz. Niestety w mocach tych niewiele było magii. "W niektórych materiałach wideo, oskarżeni grają (czasem razem w drużynie) o żartują, że oprogramowanie do oszustw daje ich użytkownikom magiczne moce, co pozwala trollować graczy Fortnite i zabijać tuziny innych graczy oraz wygrywać starcia" - czytamy w oskarżeniu. "Czuję się dyskryminowany przez Epic Games, jestem tylko dzieciakiem robiącym filmiki na YouTube i wiele osobom się one podobają" - mówi Golden Modz, który  nie widzi niczego złego w swoim postępowaniu, bo przecież inni robią tak samo...

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTuber oskarżony za używanie i sprzedaż "magicznych mocy" w Fortnite

 0