YouTuber pokazał najprostszą metodę skalpowania Ryzenów 7000. Za pomocą nici dentystycznej

YouTuber pokazał najprostszą metodę skalpowania Ryzenów 7000. Za pomocą nici dentystycznej

Południowokoreański YouTuber podzielił się szybką i prostą metodą skalpowania procesorów AMD Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych. Tassi Ham opublikował krótki film pokazujący, jak szybko usunąć zintegrowany rozpraszacz ciepła (IHS) z takiego CPU, używając do tego celu jedynie nici dentystycznej i zwykłego żelazka.

Warto najpierw dobrze zapoznać się z tą techniką, zanim zdecydujemy się ją wypróbować na własnym procesorze z serii Ryzen 7000. Podstawowym krokiem jest przewleczenie nici dentystycznej za nogą „ośmiornicy” (wypustki mocujące IHS do procesora), a następnie powolne, ale zdecydowane pociągnięcie pętli z nici do siebie i od procesora. Proces ten należy powtórzyć z każdą z ośmiu nóg, a następnie możemy przejść do kolejnego kroku, czyli żelazka. 

Południowokoreański YouTuber podzielił się szybką i prostą metodą skalpowania procesorów AMD Ryzen 7000.

Najpierw należy rozgrzać żelazko tak, aby jego powierzchnia była skierowana do góry, a następnie dodajemy niewielką kroplę pasty termoprzewodzącej na IHS procesora  i umieszamy CPU - rozpraszaczem skierowanym w dół - na gorącej powierzchni żelazka. Zaledwie „30 sekund” później IHS będzie gotowy do odłączenia praktycznie bez większego wysiłku. W filmie Tassi Ham użył szczypiec do spaghetti, ale nada się do tego praktycznie każde narzędzie z miękkimi (plastikowymi, drewnianymi) uchwytami. Tassi Ham upuścił w trakcie tego procesu oskalpowany procesor na biurko, ale zdaje się, że nie zrobił mu krzywdy.

Trzeba przyznać, że sposób przedstawiony przez Tassiego Hama nie wydaje się tak stresujący, jak typowe metody skalpowania wykorzystujące ostre metalowe narzędzia. Nić dentystyczna w żadnym momencie nie zagraża delikatnym, odsłoniętym elementom elektronicznym montowanym w pobliżu punktów mocowania nóg ośmiornicy. Proces przecinania kleju wydaje się płynny i nie wygląda na to, aby wymagał dużego wysiłku. Co więcej, każdy ma takie narzędzia w domu, więc skalpowanie nie wiąże się w tym przypadku z dodatkowymi kosztami. Ktoś zamierza wypróbować tę metodę?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTuber pokazał najprostszą metodę skalpowania Ryzenów 7000. Za pomocą nici dentystycznej

 0