Youtuber stworzył remake GTA: San Andreas na UE5. Rockstar, patrz i ucz się

Youtuber stworzył remake GTA: San Andreas na UE5. Rockstar, patrz i ucz się

Youtuber „flames per second” opublikował niesamowity film prezentujący jego remake Grand Theft Auto: San Andreas na bazie Unreal Engine 5. To wideo pokazuje, jak powinien wyglądać oficjalny remaster od Rockstar. 

Do stworzenia tego fanowskiego remake’u YouTuber wykorzystał kilka modów do GTA: San Andreas, w tym mapy od MrVicho13. Użył również kilku customowych samochodów stworzonych przez moddera „rbsace”.

YouTuber „flames per second” opublikował niesamowity film prezentujący jego remake Grand Theft Auto: San Andreas na bazie Unreal Engine 5.

W tym remake'u udało się zachować styl graficzny oryginalnej gry. Mimo wszystko różnica jest ogromna, co widać przede wszystkim w ramach oświetlenia. Dzięki zaawansowanemu systemowi oświetlenia Unreal Engine 5 mapa GTA San Andreas wygląda świetnie. Oczywiście można się czepiać odległości dorysowywania obiektów czy kaskady cieni, ale to tylko fanowski projekt stworzony przez jedną osobę. Widać również wiele problemów z pop-in. Ten fanowski remake z pewnością mógłby zyskać na Nanite, choć trudno stwierdzić, czy wykorzystane assety są kompatybilne z tą technologią.

Warto też zaznaczyć, że remake ten nie sprawia, że ​​gra wygląda jak tytuł nowej generacji, ale odświeża oryginalną grę niemal pod każdym względem i trudno oprzeć się wrażeniu, że tak powinien wyglądać oficjalny remaster. 

Niestety YouTuber nie udostępnił tego projektu publicznie, więc nie można go pobrać i samodzielnie sprawdzić. Mimo to poniższy film zawiera dużo materiału z rozgrywki, więc wydaje się, że nie jest to tylko mały wycinek gry, który poddany został remasterowi. Po cichu liczymy na to, że ten projekt koniec końców zostanie udostępniony, choć zapewne wówczas Rockstar może szybko zareagować, ściągając go z sieci. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Youtuber stworzył remake GTA: San Andreas na UE5. Rockstar, patrz i ucz się

 0