Youtuberzy stworzyli laptopa z rekordowo dużym ekranem. To absurd

Youtuberzy stworzyli laptopa z rekordowo dużym ekranem. To absurd

Laptopy przeważnie oferują wyświetlacze w zakresie od 11 do 17,3 cala, ale w przeszłości widywaliśmy już nawet znacznie większe modele, jak choćby Acer Predator 21 X z 21-calowym zakrzywionym ultrapanoramiczny panelem. To jednak nic w porównaniu z notebookiem stworzonym przez pewien duet youtuberów. 

Evan i Katelyn postanowi pójść po rekord, tworząc własnego „laptopa” zbudowanego wokół 43-calowego wyświetlacza. Zaczęli od stworzenia ramy pod telewizor Samsunga, a następnie dodali elementy wewnętrzne – stacjonarny mini PC Intel NUC 11, kilka przenośnych akumulatorów i pasek LED – do traya na klawiaturę, w który załadowali ponadgabarytową gamingową klawiaturę z mechanicznymi przełącznikami.

Evan i Katelyn postanowi pójść po rekord, tworząc własnego „laptopa” zbudowanego wokół 43-calowego wyświetlacza.

Intel NUC 11 jest napędzany przez procesor Intel Core i7-1165G7 oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060. Z racji tego, że jest to system typu barebone, użytkownik musi zapewnić własną pamięć operacyjną RAM, dysk na dane i system operacyjny.

W porównaniu z innymi customowymi komputerami, o których pisaliśmy, ten może nie imponuje jakoś specjalnie specyfikacją czy zastosowanymi technologiami. Para youtuberów samodzielnie stworzyła jedynie rozwiązanie, które pozwala przełączać się na zasilanie bateryjne. Poza tym ozdobiła obudowę paskami ledowymi i wypełniła żywicą logo z tyłu. 

Efekt jest dokładnie taki, jakiego można by się spodziewać – bardzo duży i bardzo niepraktyczny laptop, który waży przeszło 40 kg. Duet nie przedstawił całkowitego kosztu projektu, ale szybkie sprawdzenie kluczowych komponentów na Amazon daje nieco poniżej 1800 USD, a nie obejmuje to drewna do obudowy, żywicy, pasków LED ani żadnych narzędzi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Youtuberzy stworzyli laptopa z rekordowo dużym ekranem. To absurd

 0