Z platformy NiceHash skradziono ponad 4700 Bitcoinów wartych 64 mln USD

Z platformy NiceHash skradziono ponad 4700 Bitcoinów wartych 64 mln USD

Platforma handlu kryptowalutami NiceHash ogłosiła, iż padła ofiarą ataku, mającego na celu kradzież waluty. W skutek złamania zabezpieczeń łupem złodziei padło 4736,42 Bitcoinów o sumarycznej wartości prawie 64 milionów USD.

Od użytkowników platformy zaczęły napływać niepokojące informacje, iż ich wirtualne portfele zostały ogołocone z zawartości i zgromadzone Bitcoiny przepadły. Przez większą cześć środy serwis był niedostępny, a oficjalnym powodem przerwy w pracy, były prace konserwacyjne. Szef marketingu NiceHash Andrej P. Škraba ogłosił jednak po kilku godzinach, iż serwis NiceHash padł ofiarą ataku hackerskiego, czego skutkiem jest utrata zgromadzonej waluty. "Nasz system płatności został złamany i zawartość portfela NiceHash zawierającego Bitcoiny została skradziona. Pracujemy nad określeniem dokładnej ilości straconych Bitcoinów" - podała forma w oficjalnym oświadczeniu, oznaczając owe wydarzenia jako sprawę "najwyższej wagi". NiceHash przeprosiło również swoich użytkowników, za wszelkie niedogodności, które mogą być spowodowane atakiem.

Niektórzy sugerują, że kradzież została przeprowadzona przez pracowników NiceHash

Podczas gdy NiceHash liczy straty, użytkownicy sami przeprowadzili śledztwo, wskazując adres portfela z Bitcoinami, które na platformie NiceHash pojawiło właśnie w środę wraz z zawartością 4736,42 BTC o wartości szacowanej na 64 miliony USD. Skala włamania nie jest znana i nie wiadomo czy atakujący pozyskali również dane użytkowników, jednakże NiceHash zaleca zmianę haseł. Część użytkowników odeszła już z platformy, która w ich oczach straciła zaufanie, inni deklarują chęć dalszej współpracy przy pozyskiwaniu, wyłączając jednak możliwość dalszego przechowywania waluty w NiceHash. W międzyczasie co niektórzy teoretyzują nad możliwościami przeprowadzenia ataku, sugerując, że może to być wewnętrzna robota. Jeden z użytkowników portalu Reddit, twierdzący, że zajmuje się audytami bezpieczeństwa, utrzymuje, że większość serwisów tego typu trzyma fundusze poza dostępem online (Cold Storage), choćby na nośnikach flash i nie jest możliwe ich zdalne pozyskanie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Z platformy NiceHash skradziono ponad 4700 Bitcoinów wartych 64 mln USD

 0