Z tej karty graficznej korzysta najwięcej graczy. Steam podał wyniki nowej ankiety

Z tej karty graficznej korzysta najwięcej graczy. Steam podał wyniki nowej ankiety

Wyniki comiesięcznej ankiety Steam pokazują jak obecnie wyglądają trendy wśród graczy. Po raz kolejny na szczycie tabeli dotyczącej procentowego udziału kart graficznych znalazł się średniopółkowy model NVIDII.

Marcowa ankieta Steam - karty graficzne

Valve opublikowało wyniki marcowej ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania. Wychodzi z niej między innymi to, że średniopółkowe GPU poprzedniej generacji NVIDII zyskuje na popularności wśród graczy. Według poprzednich wyników, GeForce RTX 3060 miał w lutym 6,17% udziału, co czyniło go najpopularniejszym GPU. Warto również dodać, że jeszcze w styczniu było to 4,98%. RTX 3060 odnotował zatem w lutym wzrost wynoszący 1,19%. Patrząc na mnogość innych modeli oraz wahania ich udziału, te 1,19% to naprawdę sporo. Jak się okazuje, RTX 3060 zyskał jeszcze na popularności, co pokazują wyniki ankiety Steam za marzec. W ubiegłym miesiącu udział tej karty wyniósł aż 6,92%, co daje 0,75% wzrostu.

Jak się okazuje, RTX 3060 zyskał jeszcze na popularności, co pokazują wyniki ankiety Steam za marzec.

Karty graficzne

Dla porównania, znajdujący się na drugim miejscu GeForce RTX 2060 ma 4,10% udziału, a więc względem lutego stracił 0,02%. Trzecie miejsce należy do GTX 1650, który ma 4,07% (-0,16%). Wygląda zatem na to, że w pecetach użytkowników Steam wciąż można najczęściej spotkać GPU poprzednich generacji NVIDII z niskiego oraz średniego segmentu.

CPU i wersje Windowsa

Co do procesorów to już drugi miesiąc, w którym wzrost udziału w komputerach z Windowsem notują jednostki Intela. Oczywiście kosztem CPU od AMD. Procesory Intela w marcu zostały wykryte wewnątrz 68,74% komputerów. Modele AMD stanowiły natomiast 31,22%. Znów wzrosła też liczba CPU posiadających 6 rdzeni (pod Windowsem). Obecnie jest to 35,69%. 

Co ciekawe na popularności wciąż zyskuje Windows 10, a udział Windowsa 11 spada. "Dziesiątka" w wersji 64 bit może pochwalić się wynikiem 56,28% udziału. Wynik dla Windowsa 11 to natomiast 43,05%. Najpopularniejszym zestawem wśród graczy jest komputer z 6-rdzeniowym procesorem, 16 GB pamięci RAM, kartą graficzną GeForce RTX 3060 oraz zainstalowanym systemem Windows 10 64 bit. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Z tej karty graficznej korzysta najwięcej graczy. Steam podał wyniki nowej ankiety

 0