Za nami pierwsze mistrzostwa PUBG. Ponad 800k osób gra na Steam

Za nami pierwsze mistrzostwa PUBG – przyjrzyjmy się zatem, co wydarzyło się podczas tegorocznego Gamescomu. Ponadto twórcy gra mają również kolejną okazję do świętowania, z racji osiągnięcia kolejnego kamienia milowego aktywności na Steam.

Deweloperom PlayerUnknown’s Battlegrounds bardzo zależy, aby ich produkcja została kolejnym e-sportowym hitem. Po części już się tak dzieje, mogliśmy to obserwować podczas Gamescomu, gdzie odbyły się pierwsze mistrzostwa. Event zaczął się 23.08 zmaganiami w trybie TPP (third person perspective) Solo. Pula nagród w tej kategorii wynosiła 46 000 USD. Pierwsze miejsce zajął EVERMORE, na drugim miejscu uplasował się zawodnik TSM – Break a na trzecim przedstawiciel LiquidHayz. Drugiego dnia oglądaliśmy rozgrywki DUO również w trybie TPP z pulą nagród 62,000 USD. Tutaj po wyrównanej rozgrywce pierwsze miejsce oraz 30 000 USD wywalczyli yukiiie oraz THZ. Na drugim miejscu znaleźli się Borg oraz Sweaterr z teamu Cloud9, natomiast trzecie miejsce należało do Mithraina oraz wtcNN z drużyny Bosphours.

Wielkie emocje oraz duże pieniądze – 4 dni zmagań graczy PUBG w ramach zawodów na Gamescom.

Trzeci dzień pozwolił nam po raz pierwszy oglądać rozgrywki w trybie pierwszej osoby (FPP), organizatorzy postanowili przeprowadzić je w formacie DUO również z pulą nagród 62 000 USD. Od początku widać było zupełnie inny styl gry. Tutaj najlepsi okazali się przedstawiciele Cloud9 – SolidFPS oraz Chappie. Na drugim miejscu uplasowali się Avngr oraz PONYRIDEREn, na trzecim natomiast 4ndypyro i ForsenSC2 z teamu Never Lucky. Dzień czwarty (26.08) przyniósł wiele emocji drużynowych – w tym dniu grano fromat Squad TPP a pula nagród w tym przypadku wynosiła aż 180,000 USD. Pierwsze miejsce oraz 80,000 USD zgarnęła drużyna Luminosity Gaming. Drugie należało do Tier 3 Gaming, natomiast brązowe patelnie zdobyła drużyna Noble. Pełną rozpiskę rozgrywek oraz nagród znajdziecie tutaj.

Czas podbić rankingi Steam - PUBG depcze po piętach Docie 2.

Wymienieni gracze nie otrzymali jedynie nagród pieniężnych, każdy, kto znalazł się na podium, dostał również kultową i rozpoznawczą dla PUBG-a patelnię w kolorze odpowiadającym miejscu, które zajął. Bardzo ciekawa inicjatywa i pamiątka dla zawodników. Na koniec warto również dodać, że Gamescom przyczynił się również do osiągnięcia kolejnego kamienia milowego w PUBG. W tym czasie serwery gry odwiedziło ponad 800 000 osób jednocześnie! To wciąż daje drugie miejsce w rankingu Steam w ilości grających w jednym momencie, jednak różnica do zwycięskiej Doty 2 jest niewielka – niecałe 30 000 graczy. Wydaję mi się, że teraz to tylko formalność i kwestia czasu, aby to właśnie PUBG znalazł się na szczycie tego rankingu, zwłaszcza że już niedługo pojawi się masa aktualizacji oraz Xboxowa wersja gry.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Za nami pierwsze mistrzostwa PUBG. Ponad 800k osób gra na Steam