Za tydzień Google kończy z Google+ w obecnej formie

Za tydzień Google kończy z Google+ w obecnej formie

Amerykańska korporacja ogłosiła właśnie, że w najbliższym czasie kończy z "klasycznym" interfejsem. Zmiana będzie miała miejsce 24 stycznia.

Po raz ostatni usługa Google otrzymała facelifting w 2015, kiedy to uruchomiono społeczności i kolekcje. Mimo wszystko zawsze jednak znajdowała się opcja przywrócenia klasycznego Google+. Teraz będziemy mieli do czynienia z sytuacją odwrotną.

Od 24 stycznia użytkownicy Google+ nie będą mogli wrócić się do staroszkolnej wersji serwisu. Czego oprócz zmianą designu można się spodziewać? Otóż Google niedawno wprowadziło algorytm RAISR, który inteligentnie skaluje obrazki w niskiej rozdzielczości, wyglądając tak samo jak ich odpowiedniki o wysokiej gęstości pikseli i oszczędzając przy tym 75% transferu. Jest on dostępny już teraz właśnie na społecznościowej platformie Google. Ponadto dzięki nowej wersji Google + będzie można łatwiej ukryć niechciane komentarze, jak również powiększać i zmniejszać zdjęcia.

Mimo wszystko jednak Google od dłuższego czasu dystansuje się od Google+. Już w 2015 roku amerykański gigant między innymi zrzucił wymóg posiadania konta Google+ do komentowania YouTube. Trudno jednak myśleć, że nagle przez to odwrócą się losy platformy społecznościowej, która według badań Stone Temple Consulting z 2015 jest używana przez mniej niż 1% z 2,2 miliarda zarejestrowanych użytkowników. Z drugiej strony, Facebook w 2016 odnotował 17% wzrost liczby osób korzystających aktywnie ze swojej sieci społecznościowej. Obecnie jest to 1,79 miliarda (dane z listopada 2016).

Poniżej znajduje się nieco mniej aktualna infografika, niemniej jednak pokazująca proporcje użytkowników danych sieci - przy czym zawyżająca liczbę aktywnych użytkowników Google+.

Infografika social media 2016

Pokaż / Dodaj komentarze do: Za tydzień Google kończy z Google+ w obecnej formie

 0