ZADAK MOAB II Elite - nietypowa obudowa z wbudowanym chłodzeniem cieczą

ZADAK MOAB II Elite - nietypowa obudowa z wbudowanym chłodzeniem cieczą

ZADAK wprowadza na rynek obudowę komputerową MOAB II Elite,  która wyróżnia się na tle konkurencji wbudowaną tablicą rozdzielczą i blokiem procesora z możliwością regulacji. Ta obudowa nie tylko zapewnia chłodzenie cieczą, ale również oferuje kompatybilność z większymi kartami graficznymi oraz posiada cyfrowy wyświetlacz temperatury wody, z pomiarem w czasie rzeczywistym. Pozwala to użytkownikom uważnie obserwować, jak chłodzony jest procesor. Obudowa komputera MOAB II Elite ma regulowany blok wodny procesora z podświetleniem ARGB, który dodatkowo można przesuwać na boki, zwiększając kompatybilność obudowy z większością płyt głównych. 

Obudowa ZADAK MOAB II Elite oferuje wbudowane chłodzenie cieczą, a przy tym wyróżnia się kilkoma unikalnymi rozwiązaniami.

Blok wodny procesora zbudowany jest z miedzi i aluminium, co ma zapewnić szybkość przenikania ciepła oraz trwałość. Wymiar bloku wodnego wynosi 88 mm x 88 mm x 20 mm. Obudowa oczywiście posiada również wykonaną z aluminium chłodnicę, która pomaga rozproszyć ciepło z procesora. Chłodnica ma wymiary 276 mm x 120 mm x 30 mm i jest to dość ciekawe rozwiązanie w tym przypadku, ponieważ jest ona zamontowana na zewnątrz, z boku obudowy. Tablica rozdzielcza pozwala na budowę zestawu, który wykorzystuje niestandardową pętlę chłodzenia wodą. Pojemnik na ciecz jest wykonany z aluminium i utworzony przy użyciu opatentowanych przez ZADAK technik obróbki CNC. Tablica rozdzielcza cieczy eliminuje potrzebę wykorzystywania dłuższych rurek i złączek, a ponieważ  jest wykonana z aluminium, dodatkowo rozprasza ciepło.

Obudowa MOAB II Elite ma dwie innowacyjne funkcje, z których użytkownicy chłodzenia cieczą z pewnością będą korzystać: pojemnościowy dotykowy przełącznik i wyświetlacz cyfrowy, pokazujący temperaturę cieczy w pętli w czasie rzeczywistym. Pojemnościowy przełącznik dotykowy jest jednym z pierwszych na świecie i jedynym pojemnościowym włącznikiem i wyłącznikiem zasilania. Pozwala to użytkownikom wyłączyć urządzenie i szybko je włączyć. W obudowie można zamontować kart graficzne o maksymalnej długości 280 mm. Niestety cena zestawu nie została ujawniona.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZADAK MOAB II Elite - nietypowa obudowa z wbudowanym chłodzeniem cieczą

 0