Zagraj w pierwszego Tomb Raidera w przeglądarce

Zagraj w pierwszego Tomb Raidera w przeglądarce

Garstka entuzjastów stara się odtworzyć klasyczne części Tomb Raidera z lat 90. w przeglądarce. Projekt nie jest jeszcze ukończony, ale autorzy już udostępnili jeden pełny poziom z pierwszej odsłony gry. Ich zdaniem tylko w ten sposób uda się uchronić te wiekowe już produkcje od przyszłych i obecnych problemów z kompatybilnością.

OpenTomb to inicjatywa mająca na celu odtworzenie pięciu pierwszych części przygód popularnej Lary Croft (na Chronicles skończywszy). Jej deweloperzy nie mieli niestety szczęścia u oryginalnych wydawców Tomb Raidera - firmy Eidos, która nie reagowała na zapytania w sprawie dostępu do oryginalnego kodu źródłowego. Dlatego też musieli wszystko stworzyć własnoręcznie od nowa. W tym momencie ukończony został w całości drugi poziom oryginału, Miasto Vlicabamba. Możemy w niego zagrać w przeglądarce, korzystając z perspektywy trzeciej bądź pierwszej osoby (co poprzednio było niemożliwe). Zaletą projektu OpenTomb jest brak problemów z kompatybilnością, która dotyka wiekowe gry - twórcy remake'ów zaręczają, że bazując na ich własnym kodzie, bez problemu można dokonać konwersji na dowolną platformę i nie trzeba będzie się martwić o zgodność na nowszych systemach operacyjnych.

W pierwszy udostępniony poziom z przeglądarkowego remake'u oryginalnego Tomb Raidera można zagrać TUTAJ

Programiści nie chcą czerpać żadnych korzyści finansowych z portów Tomb Raidera, a z racji nieużywania kodu Eidosu, projekt zdaje się być bezpieczny od roszczeń na gruncie praw autorskich. Warto nadmienić, że gra działa z wyższą płynnością niż pierwowzór, który miał wymuszone 30 FPS-ów. Być może ekipa odpowiedzialna za OpenTomb zdecydowała się odblokować to ograniczenie. Deweloperzy szukają pomocy i stworzyli dedykowaną stronę na GitHub, gdzie każdy zainteresowany może dołączyć do ekipy zajmującej się odrestaurowaniem klasycznych Tomb Raiderów. Nie wiadomo kiedy projekty zostaną w pełni ukończone, aczkolwiek ich poczynania i postępy można śledzić tutaj. W prace stale zaangażowanych jest około 13 osób oraz kilku dodatkowych współpracowników. Tymczasem jeśli chodzi o nowości od Crystal Dynamics - obecnych, oficjalnych deweloperów Tomb Raidera, mają oni, według doniesień z października zeszłego roku, pracować nad sequelem Rise of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider. Kręcony jest także nowy film, zatytułowany po prostu Tomb Raider, który ma stanowić reboot serii i ukaże się w kinach w przyszłym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zagraj w pierwszego Tomb Raidera w przeglądarce

 0