Założyciele Instagrama potwierdzili odejście z firmy

Założyciele Instagrama potwierdzili odejście z firmy

Instagram, czyli popularny serwis umożliwiający udostępnianie zdjęć, czeka w najbliższym czasie ciężki okres, ponieważ jego założyciele - Kevin Systrom i Mike Krieger, a więc najważniejsze osoby odpowiadające za tę platformę społecznościową, zrezygnowały ze swoich stanowisk. Oficjalny powód wypisania się z projektu nie jest znany, aczkolwiek spekuluje się, że jest on spowodowany frustracją obu panów wynikającą ze zwiększonej ingerencji Marka Zuckerberga, szefa Facebooka, w działanie Instagrama. Nie zgodzili się oni bowiem na kilka zmian mających dotknąć stronę, jak również dzielenie kluczowych stanowisk między dwie korporacje. Warto przypomnieć, że duet założył portal w 2010 roku, by sprzedać go Facebookowi dwa lata później za sumę miliarda dolarów.

Kevin Systrom i Mike Krieger, czyli założyciele Instagrama, postanowili zrezygnować z piastowanych stanowisk i po latach pożegnać się z założoną firmą.

Założyciele Instagrama potwierdzili odejście z firmy

Kevin Systrom potwierdził przytoczoną rewelację na oficjalnym blogu Instagrama, dodając, iż niebawem zajmą się zupełnie nowym projektem: "Zamierzamy poświęcić trochę czasu na ponowne zgłębienie naszej kreatywności. Tworzenie nowych rzeczy wymaga cofnięcia się oraz zrozumienia tego, co nas inspiruje i czego dokładnie potrzebuje świat". Przeważnie po sprzedaży korporacji wcześniejsi założyciele opuszczają jej struktury, ale w tym przypadku było inaczej - Systrom i Krieger nie tylko pozostali na kluczowych stanowiskach, ale byli też najbardziej wpływowymi osobami w Instagramie. Podczas gdy pierwszy okazał się typowym wizjonerem z żyłką do zarządzania, drugi aktywnie działał w zespole inżynierów i był postrzegany jako dusza towarzystwa.

Niestety nie wiemy jeszcze, kto ich zastąpi, ale bez wątpienia jest to ogromny cios dla samego Facebooka. Firma musi teraz nie tylko szukać następców, ale również zmagać się z kolejnym kryzysem, których w tym roku mu nie brakuje. Warto tutaj przytoczyć chociażby aferę związaną z Cambridge Analytica i wyciekiem ogromnej ilości danych użytkowników popularnego portalu społecznościowego. Systrom oraz Krieger odeszli w najmniej spodziewanym momencie i wydarzenie to musi odcisnąć piętno na wizerunku Facebooka, który już teraz nie ma zbyt dobrych notowań wśród nieufnej społeczności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Założyciele Instagrama potwierdzili odejście z firmy

 0