Zamiast obniżać temperaturę, podnoszą. Der8auer przeprasza za nieudane nowości od Thermal Grizzly

Zamiast obniżać temperaturę, podnoszą. Der8auer przeprasza za nieudane nowości od Thermal Grizzly

Der8auer, znany overclocker i jednocześnie dyrektor generalny Thermal Grizzly, opublikował na YouTube oświadczenie, w którym przeprosił za słabą wydajność jednostek Intel High Performance Heatspreader (HPHS) V1 oraz Intel Mycro Direct Die V1.

Niedawno wprowadzone na rynek produkty miały zapewniać temperatury nawet 15 stopni Celsjusza niższe, niż konwencjonalne rozwiązania, jednak niektóre jednostki powodowały odwrotny skutek - procesor pracował w znacznie wyższej temperaturze. W swoim filmie der8auer natychmiast przeprosił za niespełniające oczekiwań produkty i wyraził nadzieję na szybkie znalezienie przyczyn problemów. W opisie filmu zamieścił link do oficjalnej strony pomocy technicznej Thermal Grizzly dla osób, które doświadczyły tych problemów. Produkty zostały wycofane ze sprzedaży. Mycro Direct-Die V1 to zestaw AIO, a Intel High Performance Heatspreader to rozpraszacz ciepła zakładany w miejsce oryginalnego.

Nowe produkty Thermal Grizzly zostały wycofane ze sprzedaży. 

W dalszej części filmu der8auer daje widzom głębszy wgląd w proces produkcyjny najnowszych jednostek Intel HPHS i Mycro Direct Die. W hali produkcyjnej przeprowadzana jest diagnostyka projektów, aby ustalić przyczynę problemów. Der8auer podkreśla, że przetestował ponad 50 różnych projektów.

Jak się okazuje, rozpraszacze ciepła Thermal Grizzly oraz powierzchnie chłodzące cieczą Mycro Direct Die mają identyczną konstrukcję dolną, niezależnie od tego, czy są przeznaczone dla AMD, czy Intela. Ramki stykowe w obu przypadkach są wykonane z aluminium.

Metody kontroli jakości przedstawione w filmie der8auera obejmują mierzenie wysokości wysokości i równości produktu, a także użycie papieru wrażliwego na nacisk w celu sprawdzenia dobrego styku procesora z powierzchnią chłodzącą. Chociaż der8auer wyraża zaufanie do produktów Heatspreader i Mycro Direct Die V1 w kwestii dystrybucji pasty termoprzewodzącej, zaznacza, że produkty te nie będą ponownie sprzedawane, dopóki nie zostanie ustalona dokładna przyczyna problemów.

Na razie nie zobaczymy wersji tych produktów w wariantach RGB czy dedykowanych dla AMD, dopóki problemy z oryginalnymi modelami Intela nie zostaną zidentyfikowane i naprawione.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zamiast obniżać temperaturę, podnoszą. Der8auer przeprasza za nieudane nowości od Thermal Grizzly

 0