Zamordował koleżankę poznaną w Call of Duty Online. Morderstwo nagrał i udostępnił na WhatsApp

Zamordował koleżankę poznaną w Call of Duty Online. Morderstwo nagrał i udostępnił na WhatsApp

Ingrid Oliveira Bueno da Silva, znana również jako "Sol", zawodniczka grająca profesjonalnie w CoD Mobile, została zamordowana przez innego gracza w Brazylii. Zabójca, który podobno zaplanował atak z tygodniowym wyprzedzeniem, sfilmował morderstwo i udostępnił materiał za pośrednictwem WhatsApp. Według medialnych doniesień, 19-letnia Silva została zamordowana przez innego 18-letniego gracza o nazwisku Guilherme Alves Costa, znanego również jako "Flashlight", po tym, jak para spotkała się na żywo, po wcześniejszych wspólnych rozgrywkach online. Po odkryciu zeszytu, w którym Costa zapisał, co chciał zrobić ofierze, policja uznała ten czyn za zamierzony. Przyznał się on do zabójstwa podczas aresztowania, stwierdzając, że jego "zdrowie psychiczne jest całkowicie w porządku". Zapytany o motywację do morderstwa, Costa powiedział, że "chciał to zrobić".

Ingrid Oliveira Bueno da Silva, zawodniczka grająca profesjonalnie w CoD Mobile pod pseudonimem Sol, została zamordowana przez innego gracza, który wszystko wcześniej zaplanował, sfilmował i udostępnił nagranie na WhatsApp.

Costa dokładnie zaplanował swoje działania, a dodatkowo zarejestrował przestępstwo i podzielił się nim na grupie WhatsApp należącej do organizacji Gamers Elite. "W poniedziałek po południu [Guilherme] wysłał film na grupie organizacji na WhatsApp, w którym podobno właśnie zabił kobietę" - napisała grupa w poście na Instagramie. "Wysłał również plik PDF, w którym zostawia wiadomości o nienawiści do chrześcijan i wskazuje na terroryzm. Po tym, jak przywódcy klanu dowiedzieli się o tym, co się stało, zorganizowaliśmy się i podjęliśmy niezbędne kroki: poinformowaliśmy odpowiednie władze i poprosiliśmy wszystkich naszych członków, aby nie udostępniali filmu przedstawiającego domniemane przestępstwo".

Według Roda Breslau, konsultanta i informatora eSportowego, pewien profesor z Brazylii otrzymał od Costy e-mail zatytułowany "chwalebne czyny", który zapowiadał nowe ataki. Zawierał linki do filmów, których odbiorca odmówił otwarcia lub udostępnienia. Silva była członkiem zespołu FBI eSports. Rzecznik ekipy powiedział: "Była niezwykłą osobą, o której będziemy pamiętać każdego dnia, kiedy słońce wschodzi, każdego dnia, kiedy słońce dotyka naszego ciała, za każdym razem, gdy patrzymy na słońce, będziemy o niej pamiętać". Breslau napisał również na Twitterze, że według opublikowanego przez Instytut Stosowanych Badań Ekonomicznych (IPEA) Atlasu przemocy 2018, co dwie godziny w Brazylii jest mordowana kobieta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zamordował koleżankę poznaną w Call of Duty Online. Morderstwo nagrał i udostępnił na WhatsApp

 0