Zapowiedziano dwie gry studia należącego do współzałożyciela Rockstar Games

Zapowiedziano dwie gry studia należącego do współzałożyciela Rockstar Games

Absurd Ventures, studio deweloperskie założone przez współzałożyciela Rockstar Games, Dana Housera, ujawniło swoje debiutanckie projekty.

Studio należące do współzałożyciela Rockstar Games ogłasza dwa debiutanckie projekty

Dan Houser, współzałożyciel i były wiceprezes ds. kreatywności w Rockstar Games, który odszedł z macierzystej firmy i stworzył nowe studio, zapowiedział dwie gry, które zadebiutują w 2024 roku i są to: American Caper, powieść wizualna, oraz A Better Paradise, będący serią audio-fiction. „American Caper skupia się na dwóch, poważnie zniszczonych przez życie amerykańskich rodzinach żyjących w świecie skorumpowanego biznesu, nieudolnej polityki oraz przestępczości”. Za oprawę graficzną odpowiada artysta komiksowy Simon Bisley.

Studio Absurd Ventures, które założył Dan Houser z Rockstar Games zapowiedziało dwie gry.

Zapowiedziano dwa projekty studia należącego do współzałożyciela Rockstar Games

A Better Paradise opisywany jest jako „trzymający w napięciu thriller, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości”. Tytuł będzie podzielony na 12 odcinków i powstaje w koprodukcji z QCODE Media. Nie są to wprawdzie projekty na miarę serii Grand Theft Auto, aczkolwiek od czegoś trzeba zacząć. Pewnie w przyszłości doczekamy się ambitniejszych pomysłów, choć z drugiej strony nie skreślamy też tych dwóch gier.

Dan Houser założył Rockstar Games wraz ze swoim bratem Samem, Terrym Donovanem i Jamiem Kingiem w 1998 roku. Był kluczową postacią stojącą za wieloma odnoszącymi największe sukcesy grami firmy, jako autor lub współautor prawie wszystkich tytułów z serii Grand Theft Auto i Red Dead Redemption, a także Bully i Max Payne 3.

Houser opuścił Rockstar na początku 2020 roku i otworzył studio Absurd Ventures na początku tego roku. Jak wynika ze strony internetowej, firma zajmuje się tworzeniem gier, filmów i seriali animowanych, audiofiction oraz komiksów/powieści graficznych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapowiedziano dwie gry studia należącego do współzałożyciela Rockstar Games

 0