Zapowiedziano nowy iPad przeznaczony do celów edukacyjnych

Zapowiedziano nowy iPad przeznaczony do celów edukacyjnych

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami Apple zaprezentowało dzisiaj tańszą wersję iPada przeznaczoną głównie dla uczniów oraz studentów. 

Taki krok nieco zadziwia, bowiem firma miała na głowie m.in. iPhone X, którego debiut nie poszedł, tak jak oczekiwano, chociaż ostatecznie udało zachować się płynność finansową. Kiedy pewna część fanów oczekiwała ogłoszenia właśnie w tej kategorii, postanowiono skupić się na celach edukacyjnych. Warto zaznaczyć, że Apple jest szczególnie aktywne na tym polu i stara się zapewnić zubożałym dzieciakom korzystanie z ich najlepszych urządzeń. Do sprzedaży trafia więc iPad wyposażony w 9,7-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2048x1536 pikseli. Przy okazji obsługuje on technologię Apple Pencil, co nie stanowi szczególnego zaskoczenia biorąc pod uwagę wcześniejsze produkty amerykanów. No może z tą subtelną różnicą, że wcześniej ów ołówek otrzymywali posiadacze bogatszych wydań.

Najnowsza propozycja od Apple znajdzie zastosowanie głównie w edukacji, choć dzięki przystępnej cenie powinny skusić się na niego także pozostałe grupy społeczne 

Tablet posiada w środku autorski układ A10 Fusion z koprocesorem M10, znany choćby z iPhone 7. Z kolei bateria o pojemności 32,4 Wh powinna spokojnie starczyć na około 10 godzinną pracę. Aparaty, to zdaje się pięty achillesowe wspomnianego sprzętu, gdyż z tyłu ponownie znajdziemy jedynie 8-megapikselowy sensor, nagrywający filmy w 120 klatkach na sekundę oraz Full HD, natomiast z przodu zdecydowano się umieścić kamerę 1,2-megapiksele. iPad posiada także czytnik Touch ID, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i system iOS w wersji 11. Do dystrybucji trafią dwie wersje tabletu, pierwsza podstawowa z 32 GB pamięci przeznaczonej na dodatkowe dane kosztuje w oficjalnym sklepie producenta 1599 zł, zaś za bogatszą Cellular ze 128 GB pamięci przyjdzie nam wyłożyć 1999 złotych (opcje z LTE, to kolejno: 2199 zł i 2599). Sprzęt możemy kupić już na terenie Stanów Zjednoczonych. W przyszłym tygodniu powinien pojawić się w pozostałych krajach w tym u nas.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapowiedziano nowy iPad przeznaczony do celów edukacyjnych

 0