Zapowiedziano pierwsze laptopy z panelami QHD o odświeżaniu 165 Hz

Zapowiedziano pierwsze laptopy z panelami QHD o odświeżaniu 165 Hz

Gracze, którzy decydują się na zakup gamingowego laptopa, nie mają zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o wyświetlacze. Sprowadza się to przeważnie do kompromisu pomiędzy ekranem o relatywnie niskiej jak na dzisiejsze standardy rozdzielczości 1080p, ale zapewniającym wysoką częstotliwość odświeżania, a panelem 4K o odświeżaniu jedynie 60 Hz, co z kolei jak na gamingowe wymagania jest niską wartością. Co prawda, to właśnie notebooki dla graczy jako pierwsze wprowadziły wyświetlacze o odświeżaniu aż 300 Hz, ale te wciąż oferowały jedynie rozdzielczość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Nadchodzi jednak przełom i już niedługo mobilni gracze będą mogli cieszyć się większą liczbą pikseli na ekranie przy zachowaniu bardzo wysokiej liczby klatek na sekundę… o ile oczywiście CPU i GPU będą w stanie to udźwignąć.

Firma Eluktronics zapowiedziała właśnie pierwsze na świecie gamingowe laptopy z ekranami QHD.

Zapowiedziano pierwsze laptopy z panelami QHD o odświeżaniu 165 Hz

Firma Eluktronics zapowiedziała właśnie pierwsze na świecie gamingowe laptopy z ekranami QHD. Mówimy tu o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli przy jednoczesnej wysokiej częstotliwości odświeżania wynoszącej aż 165 Hz. W ofercie firmy znajdą się zarówno modele 15-, jak i 17-calowym z takowymi wyświetlaczami. Są to panele od chińskiego producenta BOE, które mają być o 50% droższe w produkcji od standardowych ekranów 1080p, ale w zamian zwiększają powierzchnię roboczą aż o 78% bez nadmiernego wpływu na baterię. Ich maksymalna jasność osiągać ma 318 nitów, więc nie będą wspierać HDR. Oprócz wysokiej częstotliwości odświeżania możemy jednak liczyć też na niski czas reakcji (2,5 ms) oraz szerokie pokrycie popularnych gamutów (100% sRGB i 87% Adobe RGB). 

Eluktronics oferować będzie trzy modele z tymi panelami, a mianowicie: Mech-15 G3 QHD, Max-15 HQD i Max7-17 QHD. Co ciekawe, dostępne są jedynie z kartą graficzną GeForce RTX 2070 SUPER, a jeśli chodzi o procesory, to do wyboru mamy kilka opcji (maks. Intel Core i7-10870H). Ceny w zależności od modelu wahają się od 2199 USD do 2299 USD. Producent gwarantuje, że wysyłka komputerów nastąpi jeszcze przed świętami, ale nie podaje dokładnej daty. Eluktronics to z naszego punktu widzenia anonimowa firma, która działa na rynku amerykańskim jako producent OEM. Jednak spodziewać można się, że po te konkretne panele BOE sięgną lada moment inne marki, także te dostępne w naszym kraju i nastąpi wysyp gamingowych notebooków z panelami QHD.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapowiedziano pierwsze laptopy z panelami QHD o odświeżaniu 165 Hz

 0