Zaprezentowano GTX 1080. Karta jest szybsza od dwóch GTX 980 w SLI

Zaprezentowano GTX 1080. Karta jest szybsza od dwóch GTX 980 w SLI

Na dzisiejszej konferencji, Nvidia finalnie przedstawiła nadchodzącego GTX 1080. Większość dotychczasowych plotek została potwierdzona, a ponadto dowiedzieliśmy się conieco o cenie i prognozowanej wydajności tegorocznego flagowca. Wygląda na to, że szykuje się solidny krok na przód w dziedzinie konsumenckich kart graficznych.

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami. GTX 1080 to 16-nanometrowa konstrukcja z tranzystorami FinFET, a także pamięcią graficzną typu GDDR5X. Zmiana litografii i wybór pamięci nowego typu, pozwoliły producentowi na ustalenie bardzo wysokich częstotliwości pracy: 2,11 GHz i 10 GHz, kolejno dla rdzenia oraz pamięci (efektywnie). Dzięki temu GTX 1080 nie ma ponoć problemów ze zdeklasowaniem nie jednego, ale dwóch GTX-ów 980 pracujących w SLI, a to wszystko przy bardzo niskim zużyciu prądu - referencyjny model posiada tylko jedną wtyczkę typu PCIe 8-pin i sparowany z fabrycznym chłodzeniem NVTTM, nie notuje więcej niż 67°C.

Począwszy od 27 maja, karta powinna być dostępna w sklepach, w sugerowanej cenie detalicznej 599 dolarów. Poniżej możecie zobaczyć galerię slajdów z nocnego wydarzenia.


 

Piotr Urbaniak
Piotr Urbaniak Redaktor, programista

Student informatyki, niekoronowany król ITHardware.pl ;)

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...