Zasilacze Seasonic PRIME Ultra - high-end z 12-letnią gwarancją

Zasilacze Seasonic PRIME Ultra - high-end z 12-letnią gwarancją

Wraz z ubiegłoroczną premierą rodziny zasilaczy PRIME Titanium, Seasonic rozpoczął świetną linię produktów, które zyskały uznanie zarówno użytkowników jak i recenzentów. Seria ta wygrała prestiżową nagrodę Power Supply of the Year 2017 przyznawaną przez European Hardware Award. Ta seria zasilaczy oferuje szeroki przekrój poziomów mocy oraz efektywności od 80 PLUS Gold, poprzez Platinum, aż do Titanium. Rok później inżynierowie wprowadzili nowe rozwiązania i ulepszenia, dając początek flagowej serii PRIME Ultra.

Karty graficzne i płyty główne stają się coraz bardziej efektywne, a ich coraz niższe zapotrzebowanie na energię spowodowało konieczność wypuszczenia nowych wariantów zasilaczy. PRIME Ultra 550 W w wersjach Gold i Platinum są odpowiedzią na ten trend, gdzie większa ilość użytkowników potrzebuje high-endowych, wysoko wydajnościowych zasilaczy, które oferują moc ze średniego przedziału. PRIME Ultra 550 W w większości przypadków pozostawi jeszcze zapas mocy na przyszłą rozbudowę. 

Seasonic to jeden z najlepszych i cieszących się zaufaniem producentów zasilaczy. Ich konstrukcje od lat stoją na czele najlepszej efektywności i kultury pracy, co niestety przekłada się na bardzo wysokie ceny. Podobnie spodziewamy się, że będzie i w tym przypadku.

Nowościami, które znalazły się w serii Ultra są:

  • Tester PSU, pozwalający użytkownikowi na szybki i prosty start zasilacza. Gdy system nie działa prawidłowo, ciężko jest odkryć nieprawidłową pracę zasilacza i odróżnić ją od wady innego podzespołu. Pomocny ma być tu tester, który wskaże czy zasilacz jest w 100% sprawny.
  • Każdy zasilacz z serii Ultra wyposażono w adapter SATA 3.3, by wspierać nowe dyski twarde z funkcją "Power Disable" (PWDIS), co jest istotne dla użytkowników zasilających dyski w małych serwerach.
  • Ulepszenie zarządzania kablami dzięki zastosowaniu wtyczek SATA 180o oraz usunięciu kondensatorów z żył kabli.

Do sprzedaży trafi łącznie 14 nowych konstrukcji:

  • Prime Ultra Titanium: 1000 W, 850 W, 750 W i 650 W,
  • Prime Ultra Platinum: 1000 W, 850 W, 750 W, 650 W i 550 W,
  • Prime Ultra Gold: 1000 W, 850 W, 750 W, 650 W i 550 W.

Wszystkie zasilacze pracują w trybie pół-pasywnym i chłodzone są 140 mm wentylatorem, uruchamianym wraz ze wzrostem obciążenia. Cała seria posiada niezbędne zabezpieczenia OPP, OVP, UVP, OCP, OTP, SCP i jest objęta aż 12-letnią gwarancję producenta. Cen póki co nie ujawniono.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zasilacze Seasonic PRIME Ultra - high-end z 12-letnią gwarancją

 0