Zatrzymano osoby podejrzane o ustawianie spotkań w CS:GO

Zatrzymano osoby podejrzane o ustawianie spotkań w CS:GO

Gry wideo już od dawna przestały być czystą zabawą, a stały się poważnym biznesem, z którego nie tylko twórcy, ale także gracze mogą czerpać realne zyski. Dzieje się tak głównie za sprawą rozwijanego e-sportu i tytułów pokroju Counter-Strike: Global Offensive czy Fortnite. W dzisiejszych czasach powoli normą staje się chwila, gdy 16-letni gracz battle royala od Epic Games wygrywa za turniej aż 3 milionów dolarów. Niestety branża jest przy okazji łakomym kąskiem dla różnego rodzaju przestępców, co potwierdzają ostatnie doniesienia o zatrzymaniu pewnej australijskiej grupy osób związanych z CS: GO pod zarzutem ustawiania meczów. Śledczy ze Sporting Integrity Intelligence Unit i Organised Crime Intelligence rozpoczęli wspólne śledztwo w marcu bieżącego roku po doniesieniach agencji bukmacherskiej.

Australijska policja zatrzymała 6 osób podejrzanych o ustawianie spotkań w Counter-Strike: Global Offensive.

Zatrzymano osoby podejrzane o ustawianie spotkań w CS:GO

Zgodnie z udostępnionymi szczegółami zatrzymanych 6 ludzi w wieku 19-22 lat miało ustalać wyniki meczów w oficjalnych turniejach Counter-Strike: Global Offensive, a następnie je obstawiać i celowo przegrywać. Według policji w ten sposób ustawiono co najmniej pięć spotkań, na które zarejestrowano ponad 20 zakładów. Dotychczas policjanci w związku ze sprawą przeszukali wiele obiektów i zabezpieczyli stosowne materiały dowodowe. Podejrzanym za ustawki ma teraz grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności, chociaż jeżeli do skazania finalnie dojdzie, to najpewniej wyrok będzie mniejszy. Zatrzymane osoby ostatecznie wypuszczono po przesłuchaniu, by na wolności czekali na rozprawę.

Warto podkreślić, że jest to pierwsze aresztowanie w związku z ustawianiem spotkań e-sportowych w Australii, choć jak podkreślają tamtejsi przedstawiciele prawa w przyszłości może być tego rodzaju przypadków więcej, z racji zwiększonego zainteresowania profesjonalnym graniem w gry wideo oraz obstawianiem spotkań u bukmacherów. Popularyzację ostatniego zauważamy również w Polsce gdzie szczególnym wzięciem cieszą się mecze w Counter-Strike: Global Offensive.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zatrzymano osoby podejrzane o ustawianie spotkań w CS:GO

 0