Zawrotna prędkość zamknięta w małej obudowie - Nowe zestawy SO-DIMM G.Skill

Zawrotna prędkość zamknięta w małej obudowie - Nowe zestawy SO-DIMM G.Skill

Szukając pamięci dla najbardziej wymagających użytkowników, nie można przejść obojętnie obok produktów firmy G.Skill, która nie od dziś jest światowym liderem w produkcji najwydajniejszych kości RAM.

Nie inaczej jest tym razem, otóż jeden z ich najnowszych zestawów bije poprzedni (również należący do G.Skill) rekord szybkości i osiąga aż 3800 MHz przy opóźnieniach CL 18-18-18-38. Prędkość ta osiągana jest w module typu SO-DIMM o wielkości 32 GB (4x8 GB), pracującego pod napięciem 1,35 V, co czyni go aktualnie najszybszym zestawem pamięci SO-DIMM na świecie. Oprócz niego do serii Ripjaws zostaną dodane mniej wydajne odmiany, takie jak DDR4-3600 MHz z CL 16-16-16-36 32 GB (4x8 GB), czy też wolniejsze o taktowaniu 3200 MHz z opóźnieniami CL 16-16-16-36 i dwóch wariantach pojemności: 32 GB (4x8 GB) oraz 64 GB (4x16 GB). Tak niezwykłą wydajność oraz stabilność osiągają one dzięki zastosowaniu kości pamięci Samsunga B-die DDR4.

Moduły produkcji G.Skill zdobywają kolejny rekord, osiągając taktowanie na poziomie 3800 MHz. To aż o 334 MHz więcej niż poprzednik.Zestawy te zostały przygotowane z myślą o obudowach SFF (small-form factor), pracującymi z płytami głównymi o standardzie ITX, czyli mniejszymi nawet od microATX. Nie są to oczywiście obudowy przygotowywane z myślą o graczach, ciężko jest znaleźć odpowiednio wydajną kartę graficzną do takiego zestawu, a nawet jeśli już taką znajdziemy, to nie będzie ona mogła się mierzyć ze swoim większym odpowiednikiem. Warto jednak zauważyć, że nie tylko G.Skill inwestuje w miniaturowy sprzęt. Asus wprowadza na rynek nowe płyty główne ITX pod platformę AMD AM4, a MSI zapowiada pozbawiony wentylatorów Mini PC. Poniżej prezentujemy test najszybszego z zestawów przeprowadzony na płycie głównej ASRock X299E-ITX/ac i procesorze Intel Core i9-7900X.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zawrotna prędkość zamknięta w małej obudowie - Nowe zestawy SO-DIMM G.Skill

 0