Zbanowany streamer wygrywa w sądzie przeciwko platformie Twitch

Zbanowany streamer wygrywa w sądzie przeciwko platformie Twitch

James "Phantoml0rd" Varga, popularny streamer CS:GO otrzymał od Twitch dożywotni zakaz streamowania na platformie. Przyczyna bana nigdy nie została wyjaśniona - Twitch oświadczył tylko, że kanał został zamknięty "z powodu naruszenia warunków korzystania z usługi". Nieoficjalnie przypuszczano, że ma to związek z zarzutami, że Phantoml0rd był także właścicielem strony CSGOShuffle umożliwiającej hazard skórkami w CS:GO, którą mocno promował na swoim kanale. W 2018 roku Varga wystosował pozew przeciwko Twitchowi, twierdząc, że zawiesił jego kanał i rozwiązał umowę bez podania przyczyny.  W pozwie zarzucano, że Varga nigdy nie otrzymał pisemnego zawiadomienia o naruszeniach i możliwościach ich naprawienia, co gwarantowała mu umowa z platformą, a jego zawieszenie wynikało z "bezpodstawnych, fałszywych oskarżeń skierowanych przeciwko niemu przez osobę trzecią, której oskarżenia były działaniem mającym publicznie zdyskredytować Vargę i wykorzystać jego popularność". 

Zbanowany James "Phantoml0rd" Varga wygrał z Twitchem w sądzie. Jest to jednak zwycięstwo symboliczne, bo zamiast spodziewanych 35 mln USD, dostał zaledwie kilkanaście tysięcy USD.

Zgodnie z pozwem, Varga nie został poinformowany o przyczynie zawieszenia aż do stycznia 2017 roku, kiedy to pracownik Twitcha powiedział mu, że było to spowodowane nieuczciwymi subskrybentami jego kanału. Później dowiedział się również, że prawdziwym problemem była ilość treści niezwiązanych z grami, które przesyłał strumieniowo, w tym hazard skórkami CS: GO, który naruszał wytyczne dotyczące treści. Brak komunikacji ostatecznie wystarczył, aby wygrać, ponieważ jury w tej sprawie stanęło po stronie Vargi, orzekając, że Twitch jest winien streamerowi za utracone zarobki w ciągu pierwszych 30 dni jego zawieszenia, oprócz utraconych darowizn, sponsoringu i umów. Jest to jednak symboliczna wygrana, ponieważ Varga nie wygrał milionów dolarów, na które liczył. Twitch musi zapłacić firmie Vargi 15139,34 USD za utracone zarobki oraz dodatkowe 3060 USD i 2521 USD za utracone darowizny i sponsoring.

Twitch wniósł kontrpozew kilka miesięcy później, mówiąc, że Varga był w rzeczywistości wielokrotnie ostrzegany o wykroczeniach w ciągu mniej więcej jednego roku przed zawieszeniem. Stwierdzono również, że Varga miał związek z CSGOShuffle, mówiąc: "Podczas stramingów wyświetlał promocje witryny hazardowej, w której miał nieujawniony interes finansowy, ustawiał jackpoty na swoją korzyść przeciwko użytkownikom, których pozyskał na Twitch i działał z naruszeniem warunków wydawcy gry bazowej, a jego działania były potencjalnie nielegalne". Pozew ten został jednak odrzucony. Od tego czasu Twitch zaktualizował swoje procedury dotyczące rozwiązywania umów, a Varga na platformę nie powróci.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zbanowany streamer wygrywa w sądzie przeciwko platformie Twitch

 0