Zbierasz starocie? Masz w kolekcji GeForce 4? Możesz na tym nieźle zarobić

Zbierasz starocie? Masz w kolekcji GeForce 4? Możesz na tym nieźle zarobić

EVGA chce nas zabrać w sentymentalną podróż, a tych którzy oprócz wspomnień przechowują wciąż starocie, może spotkać miła niespodzianka. Wiele osób wciąż trzyma w szufladach, piwnicach i innych schowkach stare karty graficzne, u innych "zabytki" wciąż są w użyciu. A jeśli jednym z tych staroci jest karta GeForce 4 od EVGA to możecie na tym nieźle zarobić. 

EVGA przypomina, że byli pionierami w wielu dziedzinach i ich pomysły są wykorzystywane po dzień obecny. Jedną z takich innowacji było wprowadzenie turbin zamiast wentylatorów oraz ciepłowodów w systemach chłodzenia kart graficznych. Mowa tu o kartach z rodziny GeForce 4 z systemem chłodzenia ACS (Assymetric Cooling System). Pierwszym układem z nowoczesnym chłodzeniem, który pojawił się na rynku, był zaprezentowany 6 lutego 2002 roku GeForce4 MX 440, a miesiąc później wypuszczono ulepszoną wersję pod nazwą ACS2, która znalazła się na pokładzie GeForce4 4600Ti. Jeśli posiadacie jedną z tych kart, to EVGA nagrodzi takiego kolekcjonera nagrodą wysokości 1000 punktów EVGA, które będzie można wydać w ich sklepie. A każdy z tych punktów to równowartość... 1 euro !

To chyba jeden z nielicznych przypadków, kiedy chomikowanie staroci może się naprawdę opłacać

Asymmetric Cooling System był ogromnym postępem w tamtych czasach. Podczas gdy obecnie jest to standard, to w 2002 roku pomysł umieszczania radiatora z dużą podstawą na karcie graficznej był czymś niezwykłym. Większe radiatory to większa powierzchnia odprowadzania ciepła, co w połączeniu z kolejną innowacją polegającą na przesunięciu wentylatora znad GPU dawało świetne rezultaty. Jest to właściwie protoplasta obecnych systemów chłodzenia znanych jako EVGA ACX oraz iCX. ACS2 to ulepszona wersja stworzona na potrzeby mocniej grzejących się GPU GeForce4 Ti 4400 i Ti 4600, w kartach tych również pamięci osiągały dużo wyższe temperatury. Dlatego też ACS2 ma większą powierzchnię, więcej ciepłowodów i schładza również pamięci. Jeśli więc posiadacie jedną z opisanych konstrukcji, to EVGA zapłaci za nią 1000 punktów EVGA, za które będzie można dokonać zakupów w ich sklepie internetowym. Jak wspominaliśmy 1 punkt to równowartość 1 euro, a że punkty nie ulegają przeterminowaniu, to szczęśliwcy mają przynajmniej kilkuletnią przerwę w martwieniu się o zakup wydajnej karty graficznej. Jedynym ograniczeniem jest liczba zwycięzców. EVGA przygotowała łącznie 6 takich nagród, po 3 dla każdego z typów chłodzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zbierasz starocie? Masz w kolekcji GeForce 4? Możesz na tym nieźle zarobić

 0